19.08.2013

Знущання над бурим ведмедем на Львівщині

У селі Довголука, Стрийського району, Львівської області, власник бази відпочинку «Шепільська» ось вже шість років тримає у клітці бурого ведмедя, який належить до зникаючих видів, занесеним до Червоної книги.

Михайла Михайлича, як прозвали тварину місцеві, годують недоїдками з ресторанної кухні, куди потрапляють небезпечні для його життя залишки цитрусових. За словами очевидців, з бажаючих подивитися на бідну тварину співробітники бази збирають по 5 гривень.

«Два тижні тому, коли на Львівщина знемагала від аномальної спеки, ми поїхали провідати нашого волохатого друга», — розповідає Наталя Вишневська, член Західноукраїнського товариства захисту тварин. На нього, за словами Наталії, було страшно дивитися, лежав, ледве дихаючи, навіть не рухався.

«Та й від кого там чекати турботи! Як одного разу висловився їхній директор, ведмідь нічим не краще свині, навіщо йому кращі умови! », — Нарікає Наталя.

За словами захисника тварин, бізнесменові Юрію Кухарук, який є запеклим мисливцем, маленького ведмедика віддали лісники ДП «Сколівський лісгосп», мовляв, «до нас прибився малюк, не могли б ви його взяти на утримання». Сторони навіть уклали письмовий договір, в якому сказано, що ведмідь перебувати в тимчасовому користуванні у бізнесмена взамін на відповідні умови утримання.

«Ми звернулися до прокуратури Львівської області, до Генпрокуратури, до Державної екологічної інспекції з проханням допомогти перевести тварину в реабілітаційний центр« Синевир », — розповідає Наталя.

Відповідь захисники тварин отримали тільки від Госеконспекціі. Інспектора пояснили, що вони провели позапланову перевірку щодо утримання ведмедя, і знайшли пару порушень адміністративного характеру: висота вольєра не відповідає правилам утримання диких тварин у неволі. Решта документів, на думку екологів, в порядку.

«Пару днів тому я знову розмовляла з начальником інспекції Богданом Чукор і він повідомив:« Питання про вилучення ведмедя з бази відпочинку дуже делікатний, давайте почекаємо два тижні, щоб не наврочити », — каже Вишневська.

Працівники преси також намагалися поспілкуватися з начальником інспекції, але, за словами його співробітниць, Богдан Чукар не може відповісти, він на перевірці.

Тоді зв’язалися з директором Шепільської бази відпочинку Юрієм Кухар. На питання, чи не бажає він віддати звіра в реабілітаційний центр, директор обурився: «Ніколи і ні за що, ми утримуємо ведмедика з чотирьох місяців, вигодували з соски, у нього набагато кращі умови ніж, де або. А в тому центрі ведмеді займаються канібалізмом, вони його з’їдять, або він кого вб’є ». А що стосується ведмежого раціону, то директор запевнив, якщо і потрапляє до нього ресторанна їжа, то тільки на користь.

Нагадаємо, не так давно зоозахисники розповіли про ведмедиці Маші, яку тримали на ланцюзі с. Булахівка Дніпропетровської області. Ведмедиця жила в мисливському господарстві в клітці півтора на півтора метра.

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*