05.12.2012

Заходи, присвячені Дню інваліда

Львівщина нараховує близько 171 тисяч людей, що мають особливі потреби.

Міжнародний День інвалідів у всьому світі відзначають 3 грудня. Ще у 1992 році відзначати такий день запропонувала Генеральна Асамблея при закінченні «Десятиріччя інвалідів Організації Об’єднаних Націй» (1983-1992 роки). Українською державою також взято зобов’язання щодо фінансового забезпечення таких людей, та створення спеціальних відповідних умов щодо нормального існування.

Кабінетом Міністрів України була затверджена постанова державної програми з реалізації прав інвалідів, яка передбачає поліпшити умови життєдіяльності інвалідів, наблизити їх до рівня інших громадян.

Цього року, у Львові заходи відбудуться 6 грудня у приміщенні Національного українського драматичного театру. У заході приймуть участь керівники обласної державної адміністрації, представники обласної ради, громадських організацій інвалідів, райдержадміністрації, обласні виконкоми.

В театрі Львівське експериментальне підприємство представить виставку вироблених технічних засобів реабілітації, можливих засобів пересування та протезування, а також люди, що мають обмежені можливості презентують свої творчі роботи, що були виготовлені власними руками.

Львівський регіон нараховує близько 171 тисяч людей з обмеженими можливостями. Більшість з них активно беруть участь у сфері соціального захисту та реабілітації, формують та реалізують програми, що направлені на покращення життєдіяльності людей-інвалідів, їхніх умов проживання.

В області на протязі 2011-2012 років суворо виконуються заходи щодо впровадження Обласної комплексної програми соціальної підтримки та реабілітації людей з особливими потребами на 2011-2014 роки. Ця програма спрямована на задоволення потреб інвалідів, щоб такі люди могли почувати себе повноцінними громадянами нашого суспільства. Про це не раз наголошують працівники Львівської облдержадміністрації. До програми входить надання більш незахищеним категоріям населення відповідних пільг, для дітей інвалідів, з метою подальшої їх інтеграції у суспільство та для можливості отримання подальшої освіти, запровадження інклюзивного навчання. Планується розширити мережу соціальних центрів реабілітації, фінансувати програму «Інваспорт» обласного центру спорту та фізичної культури. Можливість проведення в області спеціальної Спартакіади «Повір у себе» для дітей – інвалідів, та загальної Спартакіади для людей з обмеженими можливостями загалом. Та повноцінно забезпечити доступ інвалідів до сучасного суспільства, створити всі необхідні безперешкодні умови для такої інтеграції.

У жовтні поточного року, за ініціативою асоціації інвалідів Львова було проведено конференцію на всеукраїнському рівні «Шляхи попередження інвалідності в Україні та підвищення ефективності медичного забезпечення інвалідів відповідно до вимог Конвенції ООН про правам інвалідів».

При Національному університеті «Львівська політехніка» у березні 2012 року був створений та відкритий Ресурсний Центр інформаційних технологій для інвалідів. Організаторами центру виступила «Українська спілка інвалідів – УСІ» та «Львівська політехніка»

1 ком.

  1. Иван Авдеев

    Очень приятно, что о лицах, имеющих особые потребности, заботятся власти. Хотя какими бы не были чиновники, но совесть и душа у них все же есть

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*