29.01.2013

Забудьте про Діабет

Новий метод лікування цукрового діабету першого й другого типів впроваджують хірурги зі Львівської обласної клінічної лікарні. Цей метод дозволяє пацієнтам назавжди подолати цю важку недугу.

Вже 34 пацієнтів прооперували хірурги: шестеро з цукровим діабетом першого типу і 28 — другого. Результати вражають. Вони дають надію стверджувати, що у хворих на це важке захворювання, яке дає багато небезпечних ускладнень (гангрену нижніх кінцівок, ниркову недостатність, втрату зору, проблеми зі судинами тощо), нарешті з’явилося світло в кінці тунелю. Ефективність нового методу лікування, як твердять хірурги, досить висока: 80% хворих повністю одужують, у 18-19% пацієнтів настає значне полегшення і лише організм 1-2% діабетиків не реагує належно.

Такий ключ ключ до розв’язання цієї проблеми несподівано підказали колеги зі США. Відомий американський хірург, виступаючи два роки потому на конференції у Празі, поділився несподіваним відкриттям: після звичайної баріатричної операції зі зменшення шлунка, яку проводили людям з ожирінням (60% з них хворіє на цукровий діабет ІІ типу), медики помітили, що в них відразу після операції нормалізувався рівень цукру в крові. У підшлунковій залозі відродилися В-клітини, і вона знову почала виробляти інсулін. Але більшість учасників конференції сприйняла цю новину байдуже. Втім французькі хірурги вирішили перевірити інформацію і провели анкетування серед пацієнтів, які перенесли операції на шлунку й одночасно хворіли на цукровий діабет. Результати приголомшили: 80% тих, хто взяв участь в опитуванні, вилікувалися від цукрового діабету, в 20% настало полегшення стану різного ступеня.

Хірурги зі США, вже на черговій конференції, що відбулася в Німеччині, доповіли: у м. Клівленді створено Інститут метаболічної хірургії. Після операцій на шлунку дійсно відбуваються зміни — підшлункова відновлюється, самостійно виробляє інсулін, і хворі повертаються до нормального життя. Відбувається це завдяки побічній дії операції на шлунку: подразнюють стінки цього органа, в результаті чого наступають біохімічні зміни, зокрема, викидаються певні гормони і збільшується виділення товстою кишкою гормону інкретин. Саме інкретин безпосередньо впливає на підшлункову залозу і призводить до того, що в ній починають відновлюватися В-клітини, які виробляють інсулін.

Повернувшись до Львова, медики вирішили започаткувати новий метод лікування цукрового діабету й у нас. Спершу прооперували пацієнтів з діабетом другого типу. Операція, як твердить хірург Ярослав Гавриш, дуже проста: лапароскопічним методом хірурги проникають у черевну порожнину, з двох боків підхоплюють шлунок і трохи стягують його, ніби гофрують. Цього потрясіння виявляється досить, аби змусити підшлункову знову виробляти інсулін.

Результати, за словами медиків, вражають: у всіх пацієнтів, які мали цукровий діабет другого типу, організм зреагував, у підшлунковій відродилися В-клітини, і вона почала самостійно виробляти інсулін, рівень цукру унормувався.

Але для такого порятунку хворих потрібна державна програма.

 

 

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*