18.07.2013

За шість місяців у Львові оштрафували понад 500 пішоходів

На львівських дорогах пішоходи гинуть не тільки з вини водії, а і з власної необережності. Тому ДАІ вирішило якось вплинути на цю сумну статистику. За шість місяців поточного року «даішники» склали 491 протокол на самих пішоходів. Найчастіше місцеві жителі переходять дорогу в не відведених для цього місцях, несподівано виходять на пішохідні переходи, незважаючи на швидкий рух транспорту, що також вважається правопорушенням.

«У Львові з 27 червня по 27 липня включно вже проходять профілактичні заходи. Їхня назва «Пішохід». В ході операції всім учасникам дорожнього руху роз’яснюють Правила безпеки та правила поводження на дорогах. За один неповний місяць заходу, складено більше сотні протоколів на пішоходів. Окрім цього, за статистикою з усього Львова, з початку 2013 року і до червня, на порушників складено вже 491 протокол», — зауважила Ірина Пилат – інспектор ДАІ.

Також жінка пояснила, що труднощі під час складання протоколів на пішоходів з’являються дуже часто, адже порушники не завжди мають при собі документи, які засвідчують їх особу. До того ж інспектор додала, що спочатку до порушника застосовують штраф або звичайне попередження. «Пішоходи дуже рідко носять із собою документи, на підставі яких можна було б скласти протокол. Порушникам виносять попередження або штрафують від 51 до 81 гривень. А якщо пішохід перебував у стані алкогольного сп’яніння або ж його дії стали причиною аварійної ситуації, штраф зростає», – розповіла Пилат.

Вона ж додала, що пішоходи навіть не здогадуються, що порушенням являється і несподіване вибігання на «зебру».

Також пані Пилат зауважила, що основна частина ДТП у Львові це – наїзд на пішоходів: «Взявши до уваги всі дорожньо-транспортні пригоди, які мали місце у поточному році, то виявляється, що це, в основному, наїзди на пішоходів. Під час ДТП найбільше травмуються пішоходи і дуже часто із власної вини. Львів’яни проявляють легковажність і переходять дорогу в кількох метрів від спеціально відведеного переходу або перебігають на недозволене світло. Такими діями люди подають негативний приклад дітям».

2 комментария

  1. Моїсей

    На жаль довести, що водій правий дуже важко, тому ДТП в першу чергу необхідно запобігати

  2. Егор Кондратович

    Хорошая статистика, теперь и пассажиры будут знать, что на дорогу выбегать на красный свет не есть хорошо

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*