22.11.2012

Яке молоко продають на львівських ринках?

Фахівцями експертиз — центру «Тест» на Львівському ринку, для проведення аналізу, було зроблено контрольну закупку у селян молока та кисломолочних продуктів. Куплені зразки провіряли на вміст жирності, кислотності,вміст аміаку та поташу, а також за мікробіологічними показниками: антибіотики, сальмонелу, кишкову палочку. Додатково досліджували молоко на кількість мезофільних аеробних і факультативно анаеробних мікроорганізмів, та у сирі – кількість молочнокислих бактерій.

При проведенні експертизи було виявлено, що всі показники пройшли експертизу, продукція була свіжою, молоко було достатньої жирності (3,5-5,9%). Аміаку, антибіотиків, сальмонели та соди також не виявлено. Але наявність кишкової палички та МАФАМ-норми у всіх зразках перевищують. Тому у сирому вигляді молоко вживати не рекомендують.

У кисломолочному сирі занижені показники жирності. Тільки один зразок дорівнював 14%, інші 7% та 4%, занадто низька кислотність 90-1280Т, норма — 170-2500Т. Цей продукт більш нагадує адигейський сир, а не кисломолочний. А також більшість зразків також містили кишкову палочку.

Керівник відділу тестувань, Ніна Кільдій, зазначила, що жодний зразок не пройшов іспит за мікробіологічними показниками, а за тим, споживати таку продукцію без термічної обробки неможна. Особлива небезпечна така продукція для малюків, тим людям, хто має проблеми зі шлунково-кишковим трактом, та тим, хто має знижений імунітет.

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*