30.08.2013

Яка ж затребуваність в робочих місцях Львівщини?

На заході України роботодавці та шукачі не сходяться в поглядах на ринок праці

Ринок праці Львівщини за багатьма критеріями є відображенням загальноукраїнської ситуації. Чи брати рівень безробіття або розглядати рівень економічної активності населення — особливої різниці не спостерігається. Однак , якщо копнути глибше , такі відмінності існують , відзначають аналітики кадрового порталу hh.ua.

Інтереси як працедавців , так і шукачів не тільки не збігаються , а й дещо відрізняються від загальноукраїнської картини в цілому. Найбільша потреба у Львівській області спостерігається в програмістах і працівниках сфери телекомунікацій , однак лише кожний десятий претендент зацікавлений у працевлаштуванні саме в цій сфері.

Друге місце за кількістю пропозицій і перше за кількістю резюме займає сфера продажів . Майже третина пропозицій для кваліфікованих співробітників представлена вакансіями в сферах маркетингу , медицини , банківської справи і виробництва. Але шукачі , на відміну від роботодавців , більшою мірою зацікавлені власне у старті кар’єри , а під цей критерій підходить тільки 1 з 20 вакансій .

Переважна більшість пропозицій і резюме в регіоні зосереджено у Львові , і лише 10 % припадає на Червоноград , Дрогобич та Стрий .

Конкуренція за робочі місця на Львівщині в цілому не висока , за винятком окремих професійних сфер . У середньому на одне робоче місце претендує один кандидат . Але в окремих сферах спостерігається таке співвідношення вакансій і резюме , що або існує занадто висока конкуренція , або ж роботодавець має значні труднощі в пошуку нового працівника .

Найвищий конкурс спостерігається на посаду ТОП – менеджера — конкуренція тут майже вдвічі більше , ніж для України в цілому. Якщо на загальнонаціональному рівні на посаду вищого керівника претендує 3 особи , то у Львівській області — майже 6 чоловік. Також на Львівщині вдвічі більше конкуренція за робоче місце серед фахівців у сферах юриспруденції і закупівель . Тут на одну вакансію претендують 3-4 кандидати .

У той же час спостерігається гостра нестача медиків , програмістів , маркетологів , працівників сфери банківських послуг , туризму , а також представників виробничих професій.

Досвід роботи є наріжним каменем у взаємовідносини інтересів роботодавців та шукачів . Більшість шукачів Львівщини взагалі не має досвіду роботи , а це задовольняє вимоги лише чверті вакансій .

Нагадаємо , раніше експерти заявляли , що безробіття в Україні нижче , ніж у Європі. Однак аналітики прогнозують зростання кількості безробітних восени .

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*