30.09.2013

Як відновлюють Самбір після стихії

З вівторка проводиться ліквідація наслідків сильного смерчу, який пройшов через місто Самбір. Вітер зривав з будинків дахи, виривав з корінням майже сотню дерев і шкодив автомобілі. Не обійшла стихія і бетонні загорожі. Постраждали двоє людей, але вже після госпіталізації їх відпустили додому.

Старші люди за своє життя не пам’ятають такого катаклізму. Той, хто опинився в самому центрі неприборканого вітру, зізнається, що схожого жаху в житті не відчував. Буревій знеструмив частину міста. Тепер енергетики повинні наново тягнути нові лінії електропередач. Кажуть, що повне відновлення може тривати близько тижня.

Рятувальники теж вразили своєю оперативністю. В місті працюють коло 100 службовців та 30 одиниць техніки. Люди міцно об’єдналися за цей час, допомагають один одному лагодити квартири.

Найбільше дісталось новому розважальному центру біля Самбора. Він першим попав під силу стихії. Зараз від нього залишились самі руїни. Його власник мало не плаче, розповідає, що повністю під ключ зроблене, місяців два тому відкрилось. Зараз нічого вже немає.

Збитки по місту ще підраховує спеціально створений штаб. Там працюють чотири комісії, які описують знищене у населення. На перший час є тисяча листів шиферу, близько 300 квадратних метра скла та трохи бляхи. Без допомоги області та уряду буде непросто, бідкаються міські чиновники.

— На жаль, коштів у міській раді немає і в резервному фонді міської ради залишилося до 50 тисяч гривень. На мою оцінку, це стихійне лихо принесло збитків на багато більше ніж на мільйон гривень, — каже перший заступник міського голови Самбора Іван Лапушанський.

Та до кінця тижня обласні надзвичайники зробили свою калькуляцію завданої шкоди. Вона ще більша на мільйон. Сума суттєво зросла через масові звернення людей, житло яких постраждало від урагану, а ще підприємців. Так, лише Самбірський ринок потерпів збитків на 400 тисяч гривень.

На тижні в Самборі та ще в семи населених пунктах повністю відновлено електропостачання. Перекрили також дахи близько двадцяти житлових будинків, надзвичайники близько сотні дерев порубали та позабирали з вулиць. В свою чергу чиновники закликають мешканців області надалі страхувати майно від надзвичайних подій.

2 комментария

  1. Інкогніто

    Влада має якомога скоріше нарахувати необхідну суму коштів, аби люди змогли знов жити в своє задоволення

  2. Андрей Князев

    Очень жаль людей, что им приходится постоянно страдать от паводков, как будто какая-то зона отчуждения

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*