26.08.2013

Як у Львові реставрують 62 школу

Фасад 62 школи у центрі міста до спілки взялися відновлювати мерія та німецьке товариство «GIZ». Роботи розпочали з реставрації старих дерев’яних вікон. До листопада, обіцяють німці, старовинна будівля школи просто засяє.

Цей навчальний заклад обрали для проекту не випадково, адже школі вже понад сто років. Експерт з реставрації GIZ розповідає що за вікнами школи треба доглядати і пильнувати. Якщо дотримуватись цих правил, то вікна прослужать ще повних сто років.

Насправді, запевняють реставратори, перших п’ять років особливого догляду взагалі не потрібно, адже зараз ушкоджене дерево відновлюють дуже ретельно. Знімають всі слої фарби, які були нанесені на вікна, і малюють новою особливою фарбою, яка взагалі без запаху, а дерево крізь неї дихає. Вона повністю на воді, без хімії, її привезли з Німеччини.

На теперішній час уже відреставровані 18 вікон молодшої школи. Міський голова Львова Андрій Садовий каже:

— Церква Святого Петра і Павла та площа буде мати зовсім інший вигляд, крім того школа є цінною для Львова і для України, оскільки в ній навчався Богдан Хмельницький.

Голова радий, що німці бережно відносяться до вікон, які реставруються, бо самі вікна та кріплення до них були лишень в Австрії та подекуди у Німеччині.

Вже наступного тижня реставраційні роботи розпочнуть і на фасаді школи, будуть відновлювати також браму та бароковий портал над нею. Теперішній директор школи пригадує, що останній раз цей фасад був реставрований ще у 1986 році.

Коштуватиме реставрація фасаду та вікон у цій школі біля мільйона гривень. Більшість цієї суми (60%) фінансує німецьке товариство «GIZ», а решту грошей львівська міська рада. Загалом до початку цього навчального року у Львові відремонтували шкіл та садків на 23 мільйони гривень.

2 комментария

  1. Анна Ющенко

    Головне, щоб під час реставрації не роздерибанили гроші.

  2. Вадим Сіренький

    Повезло всім: і школярам і місту. Учні навчаються в такому гарному приміщенні, а місто гордиться старовинним будинком.

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*