22.08.2013

Як боротись із стихійною торгівлею

За гроші дозволено все, і навіть те, що заборонено, особливо якщо це «кришує» міліція. Журналістами Репортеру було доведено, що стихійну торгівлю Львова обстоюють дільничні.

Стихійну торгівлю повинен контролювати дільничний і не повинен дозволяти людям продавати на тротуарах із землі. Але, як видно з власного досліду, нічого не перешкоджає підійти і стати із сільськими бабусями, розклавши товари на тротуарі. Через деякий час продавчині кажуть, що треба приготувати гроші. Жінка, яка теж торгує, збирає гроші за місце і заплатити їй необхідно. Сума для кожного індивідуальна, по асортименту товарів продавця. Жінки кажуть, щоб їх не чіпали, доводиться платити. Потім зібрані гроші віддають міліціонерові, щоб він їх не ганяв.

Жінка збирає гроші протягом дня, ввечері передає їх посереднику, а вже він – дільничному.

Якщо хтось не бажає платити, на базарі розвивається справжній скандал. Якщо дільничному дадуть менше грошей, то наступного дня всіх повиганяють. Він теж приблизно рахує, яка сума має бути – ходить і дивиться, скільки жіночок торгує і який товар продається. За сир, сметану, малину бере більше грошей.

Вирішили перевірити, чи справді дільничний займається хабарництвом. Питались у жінок, що продають, з ким треба домовлятись за місце на триваліший термін. Місцеві бабусі порадили йти до опорного пункту домовлятись.

За легендою у журналістів досить багато товару і його треба якнайшвидше продати. Помічниця дільничного відразу ж пообіцяла посприяти нам і допомогти у вирішенні цього питання.

Начальник міської міліції підтвердив, що і справді у місті існує проблема зі стихійною торгівлею, але міліція із цим бореться. Проте журналісти показують протилежні докази. Відразу ж після бесіди із журналістами Сергій Зюбаненко пообіцяв, що під звільнення попадуть п’ятеро людей, причетних до «кришування» стихійної торгівлі у даному районі. А журналісти будуть і далі вивчати, як це відбувається в інших районах міста.

2 комментария

  1. Ірина Коровай

    Сама купую продукти на таких риночках. Відчепіться від бабусь!

  2. Тетяна Куца

    А дільничого ніхто не хоче перевірити. Вони ж просто нахабніють.

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*