13.10.2013

Як акціонери Кредобанку «прощалися» зі своїми інвестиціями

У п’ятницю, 11 жовтня у Львові біля будівлі відділення «Кредобанку» за адресою площа Ринок, 19, понад півсотні міноритарних акціонерів провели акцію символічного «похорону» своїх інвестицій в банку.

Як передає кореспондент УНІАН, траурна процесія з символічною труною, де разом зі своїми коштами вкладники банку «поховали» очікування і надії на їх повернення, і плакатами з написами: «Поверніть гроші», «Збитковий банк — керівники невдахи», «Нас надув «Кредобанк», пройшла по центральній площі міста Львова.

Один із акціонерів та організатор акції Олександр Стародубцев розповів журналістам, що вони зустрічаються, спілкуються, щоб скоординувати свої дії як встояти проти свавілля, яке створив їм великий польський банк PKO Bank Polski, який є мажоритарним акціонером «Кредобанку» і володіє 99,6 % акцій«Кредобанку», а всі акціонери володіють лише 0,4 %.

Акціонери провели символічне поховання своїх інвестицій у банку, оскільки більше нічого не можуть зробити з цими грошами. Вони не можуть ні вплинути на політику банку, ні вийти з цієї інвестиції, бо цього не дозволяє законодавство.

Як розповіли учасники акції, урочистий «похорон» інвестицій вкладників ПАТ «Кредобанк» викликаний тривалими і безрезультатними спробами міноритарних акціонерів вплинути на членів наглядової ради і правління, які в 2011 році продали 37% активів банку на суму 1,6 млрд.грн. без прийняття цього рішення загальними зборами акціонерів, як того вимагає закон, тим самим позбавивши вкладників законного права на зворотній викуп акцій міноритарних акціонерів. Адже відповідно до ст. 70 ЗУ «Про господарські товариства» значне правова дія, яким є продаж 37 % активів, має відбуватися виключно за рішенням загальних зборів акціонерів. У всіх акціонерів, які проголосували проти, акції повинні бути викуплені за ринковою ціною.

Акціонери зазначили, що менеджмент банку ігнорує їх офіційні запити або відмовляє в наданні інформації за формальними ознаками.

Пікетники також підписали запити до Міністерства внутрішніх справ України і Національний банк України з вимогою втрутитися в ситуацію і відновити порушені права акціонерів за законом встановленим порядком.

zp8497586rq

1 ком.

  1. Зоя Карпенко

    Сколько мы еще будем писать письма нашим министерствам, уже хочется получать ответы.