17.10.2013

Хоспісна допомога у Львові

П’ять років тому Львівський хоспіс був першим закладом в Україні. На даний момент у ньому тридцять ліжок і черга. Ніхто не знає наперед, скільки пацієнт тут пробуде. Тутешні пацієнти є особливими, оскільки потребують більшої уваги від тих пацієнтів, чиї хвороби виліковні.

У хоспісі переважають онкохворі пацієнти. Про свій діагноз знають не завжди. Залишаються тут хто на пів року, а хто й на декілька днів. Але кожен із них в цей час прагне примирення зі світом.

Отець Храму Св.Климентія каже: «Є Такі люди, які хочуть почути, що є чудо зцілення через ті таїнства, які Господь може дарувати.»

На території міського хоспісу є капличка, в якій проводяться Богослужіння, а також священники періодично спілкуються із хворими, аби полегшити їхній душевний біль.

Голова міста Львова Андрій Садовий відзначає, що це є насправді особливі хворі. Тому добре, що тут завжди є священики, з якими хворі можуть поспілкуватись, відчути певну психологічну допомогу. Божа ласка робить чудеса. Так само і медперсонал, який активно працює, допомагає людям. Зараз налічується більше 50 працівників, які допомагають хворим у міському хоспісі.

Для пацієнтів з невиліковною, але тривалою хворобою тут відкривають паліативне відділення у четвертій міській лікарні і ще 20 ліжок у п’ятій. Персонал для цього навіть проходив стажування за кордоном.

Начальник міського управління охорони здоров’я Володимир Зуб каже, що медперсонал для таких закладів треба готувати впродовж певного періоду часу як психологічно, так і професійно. Тому, що боротьба з болем – це мистецтво в медицині. Якщо хтось думає, що вколюючи анальгін чи наркотичне знеболювальне, вирішується проблема – то це неправда.

12 жовтня, у Всесвітній день хоспісної допомоги у Львові у всіх без виключення храмах молилися за невиліковно хворих людей.

1 ком.

  1. Юлія Рагімова

    За таку роботу місцевій владі тільки плюс.

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*