03.07.2013

Восени у Львові відкриють дерев’яний костел із Язлівчика

У музеї народного побуту та архітектури (Шевченківський гай) у Львові незабаром з’явиться дерев’яний костел, перенесений із села Язлівчик Бродівського району Львівської області. Кінцевий термін відкриття костелу заплановано на 30 вересня 2013 року.

Як розповів у своєму коментарі Олександр Пшемінський, виконувач обов’язків директора музею, насамперед йдеться про споруду, заввишки 16 метрів. «Встановлення костелу представляє собою комплексну роботу. Фундамент споруди облаштовувала українська фірма, а от збирають його наші польські колеги. Це виключно їхній проект», – додав Пшемінський.

Він розповів, що роботи з фундаментом завершились ще 25 травня, а вже з 26 травня майстри розпочали збирати сам костел.

«Поляки самі закуповували протезні матеріали – ті частини костелу, які вже не можуть справно служити. Тепер все це активно збираюється», – зазначив Пшемінський.

Як стало відомо, для костелу вибрали місце у Шевченківському гаї – кордон етнозон «Волинь» і «Львівщина». Вартість проекту по встановленню костелу в музеї сягає 1,4 мільйона гривень.

На початку року керівництво Музею народного побуту та архітектури уклало угоду з польськими представниками про співпрацю. Було вирішено, що костел все ж таки розмістять саме у Шевченківському гаї. В цілому ж, спроби відновити костел ведуться вже більше трьох років. В 2009 році одна компанія зголосилась організувати соціальну акцію і запропонувала реконструювати костел як такий, що не підлягав державної реставрації. Тоді ж були проведені консерваційні роботи для захисту споруду від погодніх опадів.

Місцева громада не мала коштів на порятунок церкви, а одже вона просто могла відмовилася від пропозиції поляків – вкласти гроші на реставрацію і перевезти костел на відповідне місце.

Дерев’яний костел збудований у 30-х роках 20 століття. Він — найцікавіший з подібних костелів в Україні і являє собою унікальний зразок використання стилю модерн, який не має аналогів ні в Україні, ні у Польщі, ні в будь-якій іншій країні світу.

1 ком.

  1. Валерий Пивовар

    Такие экспонаты необходимо беречь. Это так интересно!

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*