06.10.2012

В історичній частині Львова заборонили пластикові вікна

Власникам квартир в історичному районі Львова заборонено міняти старі вікна. Порушників очікує штраф у розмірі 800 гривень і вони повинні будуть вернути старі вікна на своє місце.
У Львові працює німецький реставратор Крістоф Юнгганс, експерт проекту GIZ, який займається реставруванням будинку на вул.Коперника,12, розповів, що йому боляче дивитись на те, як мешканці міняють свої дерев’яні вікна на пластикові. Що в свою чергу ще й лишає міста історичності.
Мало того, що заміна вікон заборонена, але й після заміни у помешканні міняється мікроклімат. Той конденсат, який осідав на шибці дерев’яних вікон ззовні, при появі пластикових осідає на стінах будинку, що в подальшому буде негативно впливати на стан здоров’я.
Також, реставратор, наголошує, що при заміні старих вікон, власники помешкань тим самим знижують продажну ціну самої квартири. Адже, тільки за збережені елементи декору, до ціни продажу можна сміливо додавати ще кілька тисяч євро.
Історичні вікна – це чарівна робота справжніх, великих майстрів.
Будинок, який знаходиться на вул. Коперника,12 звели у 1908 році. Завдяки сумлінності мешканців він практично не втратив своєї шикарної історичності – вишукані вхідні двері, розкішну сходову клітку, багату ліпниною, величезним подвір’ям. Зараз в ньому реставрують вікна, незабаром почнуть оновлювати тамбурові двері та в’їзну браму. Фінансування такого проекту ведеться за рахунок міської влади, а також Німецького товариства міжнародного співробітництва «GIZ».

1 ком.

  1. Ярослав Крюков

    Я думаю правильнее было бы не запрещать сами пластиковые рамы, а на смену им поставить деревянные. Ведь стеклянные окна греть помещение не будут, как бы нам того не хотелось

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*