07.10.2013

Угода про видобування сланцевого газу

Обласні депутати ухвалили угоду про видобування на Львівщині сланцевого газу на території так званої Олеської площі. На думку посадовців угода з компанією «Шеврон» може принести нові робочі місця та доходи в місцевий бюджет. Екологи ж попереджають, що ця площа може перетворитися у пустелю.

Схваленню угоди щодо сланцевого газу передували багатогодинні дебати в сесійній залі. Питання в супереч регламенту донесли до порядку денного. «За» проголосували фракція «Батьківщина», «Удар», «Партія регіонів» і частина фракції «НРУ» — разом 66 голосів. Свободівці не голосували. Коли рішення прийняли, представники «Свободи» прийнялись блокувати трибуну. Бо їх, мовляв, оббрехали ЗМІ, заявивши, що «Свобода» ніби то вимагала 450 млн. доларів за сприяння в укладенні угоди.

У тривалій перерві зачитали виступ інвестора. У ньому представники «Шеврону» запевняють, що ніхто хабарів у них не вимагав.

Переконувати депутатів, що угода про видобування сланцевого газу необхідна, приїхали і народні депутати. Керівник області ж переконує – угода додасть більше нових робочих місць та можливість злізти з газової голки Москви.

Натомість депутати Свободівці упевнені – угода є комерційною і державних інтересів не відстоює.

Так звана Олеська площа, на якій компанія «Шеврон» хоче добувати вуглеводні, охоплює Львівську та Івано-Франківську області. На Львівщині вона захопить Буський, Жидачівський, Жовківський, Золочівський, Кам’янка-Бузький, Миколаївський, Перемишлянський, Пустомитівський та Сокальський райони. І як підрахували у Національному інституті геології – газу там не так багато. Приблизно 120-150 млрд. видобувних кубометрів. Україна щорічно споживає близько 55 мільярдів, то це нам дає максимум 2-3 роки. Однак, після перших результатів геологорозвідувальних робіт як правило, ця цифра знижується.

Основний ризик це забруднення водоносних горизонтів питної води. Тож за словам експертів, запаси питної води які є на сьогоднішній день, можуть пропасти в утвореннях, які виникнуть після потужних гідророзривів.

Після ухвалення депутатами угоди, губернатор має подати на сесію проект договору між урядом та обласною радою. У документі має бути пункт, за яким 70% державної частки від сланцевої угоди піде на потреби регіону де шукатимуть, та видобуватимуть вуглеводні.

2 комментария

  1. Ганна Петренко

    Основний ризик — залишитися без питної води. Українці! Як вам така перспектива?

  2. Зинаида Яровая

    Все так чисто и гладко. А если честно, во что это выльется жителям Львова в плане здоровья?

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*