18.06.2013

У Львові зростуть тарифи на переробку сміття

У Львівській області уже визначено ділянку, на якій можна і буде розміщено полігон з переробки твердих побутових відходів. Вона знаходиться в 25 км від міста і громада населеного пункту не висловила супротив проти неї, однак хоче знати прізвище інвестора, який буде займатися переробкою, і побачити відповідний проект підприємства, щоб бути впевненими в його безпечності. Про це 17 червня, під повідомив Віталій Пукач — представник департаменту ЖКГ Львівської ОДА.

Щоправда, він не назвав конкретного місця розташування ділянки. І зробив він це навмисно, аби справа не отримала політичного характеру, як це вже сталося у випадку з ділянкою біля Нового Роздолу. Посадовець розповів, що потенційний інвестор, який має змогу взятися за переробку сміття, хоче отримати гарантії на найближчих 25 років, стосовно того, що його роботі ніхто не заважатиме і гарантії щодо обсягу відходів, які він зможе переробляти. Разом з цим, мешканці області повинні приготуватися до збільшення тарифів на вивезення побутового сміття.

«Сьогодні львів’яни щомісячно сплачують 7 грн за послугу вивезення побутового сміття, жителі сільської місцевості – 1,8 грн. З цього випливає, що ми сплачуємо 320 грн за вивезення однієї тонни сміття і 45 грн за її поховання. І якщо підприємці погоджуються возити сміття по 320 грн, то вартість його переробки вони вимагають підняти втричі. Тому органи місцевого самоврядування мають розглянути це питання і опрацювати його. Окрім цього необхідно і переконати людей, що таке рішення вкрай необхідне», – додав він.

Як повідомив Віталій Пукач, найпривабливішими для інвесторів є території за межами села у радіусі 30 км. А також ділянки за межами населеного пункту у радіусі 70 км. В цих зонах проживає біля 1 млн населення. Натомість Львівська ОДА зацікавлена охопити переробкою побутового сміття всю область. Відповідно до цього всю Львівщину було поділено на 3 кластери з чисельністю населення по 850 тис. у кожному. Ці кластери і пропонуватимуть інвесторам.

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*