25.10.2013

У Львові заборонено спалювати сухе листя

У Сихівському районі Львова увечері 23 жовтня задимлений увесь район вулиці Зубрівської. Листя горить на подвір’ї 72 школи паралельно у декількох місцях. Поблизу нікого не видно, у школі увімкнене світло, але ніхто не відкриває двері. Інженер ЛКП Роман Яремків розповідає, що зараз не можуть знайти палія, обійшли територію школи і нікого не знайшли. Далі буде скерована телефонограма на директора школи, щоб скерував людину, яка за це відповідає.

Винуватець зобов’язаний буде сплатити штраф ціною близько півтори тисячі гривень, оскільки дим від спаленого листя псує не тільки екологію, а й дошкуляє перехожим та жителям цього району.

Наступного дня вдається потрапити в школу. Як виявилось, директор про вчорашні спалення нічого не знає. Каже, що працівники мають розпорядження про заборону спалення будь-чого.

Директор показав, де на шкільному подвір’ї стоїть листя, зібране у мішки. Поблизу школи знаходиться приватний сектор. Його жителі навчились раціонально використовувати осінні відходи у господарстві. Кажуть, що використовують як гній на городі. А листя з подвір’я в мішках виносять на смітник, і через декілька днів їх забирають.

adobe flash cs6 download

Комунальні працівники просять не кидати листя в сміттєві баки, а збирати їх у мішки чи пакети. Потім ці пакети вивозять за місто.

Директор ЛКП «Дністер» Петро Старик каже, що по підприємству виданий наказ про заборону спалювання сміття і про заборону викидання їх в контейнери майданчиків.

Прибиральники кажуть, що листя дуже багато, працювати повинні з шостої години ранку. Цієї осені двічі на тиждень їздять спеціальні патрулі, які вишукують, чи не розводять вогнищ із листя. Штраф за це до 1700 грн. Покарати можуть навіть жителів приватних будинків, які палять його на своєму подвір’ї.

zp8497586rq

2 комментария

  1. Ілля Гурченко

    На жаль, таке поняття, як совість, притаманне далеко не кожній людині, з таким явищем потрібно боротись

  2. Олег Данилов

    Я ехал в Венгрию транзитом через Западную Украину, так чуть не задохнулся от запаха горелого листья, я не понимаю, зачем люди это делают, ведь львовяне живут по европейскому менталитету