29.05.2013

У Львові відкривається виставка-презентація Музею «Територія Терору»

28 травня, об 11.00 годині у сесійній залі Львівської міськради пройде обговорення питання, щодо презентації ідеї меморіального музею, який зображує жахіття тоталітарних режимів «Територія Терору». В заході примуть участь безпосередньо Тарас Чолій, директор музею і Володимир Довжинський, заступник директора з розвитку та промоції.

Презентація відбудеться у формі виставки, яка розпочнеться з висвітлення головних напрямків роботи музею «Територія Терору» та презентації архітектурного проекту будівництва музейного комплексу з тією ж назвою на просп. В.Чорновола, 45. Наступна частина виставки буде присвячена концепції внутрішньої експозиції музейного комплексу, зокрема її першої частини під назвою «Барак 1939–1941рр.», який буде відтворений за зразком бараків концентраційного табору воєнних часів. Експозиція розповість про геополітичну ситуацію, що склалася у світі напередодні Другої Світової війни, радянську окупацію Галичини, німецько-радянську співпрацю, початок ІІ Світової війни, про перші кроки більшовицької влади, про легітимізацію сталінського режиму, а також про радянізацію краю.

«На початку була тільки ідея, усвідомлення важливості установи, що дало нам стимул для створення музею. «Територія Терору» існує вже більше трьох років. Ми дуже часто проводимо наукові дослідження, реалізовуємо освітні проекти, створюємо виставки та інші заходи. За такий короткий час ми встигли започаткувати і розвинути низку проектів, серед яких: «Урок пам’яті» (створення показів документальних фільмів учням шкіл і студентам, зустрічі з очевидцями трагічних подій, які відбулися в минулому), «Жива історія» (висвітлення спогадів очевидців), «Місця терору» (дослідження місць ув’язнення людей та їх масового знищення). З роботою нашого музею всі охочі зможуть ознайомитись на особистій веб-сторінці закладу. На сайті ми розповідаємо про нашу діяльність і плани на майбутнє. А у сьогорічній виставці ми хочемо показати такий музей, яким ми його бачимо, а також продемонструвати те, як можна реалізувати це бачення», – додав Тарас Чолій, директор музею.

1 ком.

  1. Світлана Вербицька

    Можливо комусь і не хочеться оглядатись назад, в історію. Але це дуже потрібна справа.

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*