09.03.2013

У Львівській ОДА обговорювали питання контролю органів виконавчої влади

У Львівській обласній державній адміністрації 6 березня в відбулася нарада-семінар з питань контролю за здійсненням органами місцевого самоврядування делегованих повноважень органів виконавчої влади.

У засіданні прийняли участь керівники апаратів районних державних адміністрацій, керуючі справами міськвиконкомів міст обласного значення та представники міськвиконкомів міст районного значення області.

Зі вступним словом перед присутніми виступив Іван Груник заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації, який наголосив на необхідності підвищення ефективності у взаємодії місцевих державних адміністрацій та органів виконавчої влади в цілому з органами місцевого самоврядування.

Також перед учасниками наради-семінару виступила Галина Дзяна — доцент кафедри державного управління та місцевого самоврядування Львівського регіонального інституту державного управління НАДУ при Президентові України, яка зачитала доповідь та повідомила, що згідно з Указом Президента України „Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади”, в Україні започатковано черговий етап адміністративної реформи, який передбачає суттєве підвищення ефективності державного управління, поглиблення взаємодії органів виконавчої влади з місцевим самоврядуванням, забезпечення участі громадськості у формуванні державної політики.

За словами пані Галини в контексті адміністративної реформи проведено оптимізацію місцевих державних адміністрацій та територіальних органів центральних органів виконавчої влади. Вона також наголосила, що до часу проведення адміністративно-територіальної реформи на рівні управлінської майстерності врегульовуються питання дублювання повноважень органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування. В цьому контексті окремим пластом є делеговані повноваження повноваження органів виконавчої влади, надані законом органам місцевого самоврядування.

За словами Степан Панюца — начальника організаційного відділу апарату обласної державної адміністрації було відзначено, що за друге півріччя 2012 року виконавчими комітетами області прийнято понад 11 тисяч рішень в частині здійснення делегованих повноважень.

Він також додав, що керівники апаратів районних державних адміністрацій, керуючі справами міськвиконкомів міст обласного значення та представники міськвиконкомів міст районного значення області це єдина „вертикаль” з організації апаратної роботи у місцевих державних адміністраціях та міськвиконкомах, оскільки, відповідно до статті 44 Закону України „Про місцеві державні адміністрації” відповідальним за систематичну перевірку виконання актів законодавства та розпоряджень місцевої державної адміністрації, надання методичної та практичної допомоги місцевим державним адміністраціям та органам місцевого самоврядування визначений апарат місцевої державної адміністрації.

В обговоренні на семінарі — нараді також взяли участь Степан Рудницький — в.о. заступника керівника апарату обласної державної адміністрації, Олександр Сушинський — перший заступник директора Львівського регіонального інституту державного управління НАДУ при Президентові України, доктор наук з державного управління, професор; Євген Шильник — керуючий справами Дрогобицького міськвиконкому та Марія Христинич — керівник апарату Сокальської райдержадміністрації.

 

 

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*