26.03.2015

У Львівській області замість пільг вирішили давати гроші

В Україні готують соціальну революцію: частину пільговиків хочуть урізати, а іншим замість знижок на оплату комуналки та проїзду давати гроші. Адресну допомогу з 1 липня планують виплачувати спочатку жителям Львівської області, де зголосилися випробувати пілотний проект монетизації пільг, а в разі успіху нововведення введуть у всій країні.

Так у Львові пільговикам обмежили години для безкоштовного проїзду.

Втім, скільки і як будуть виплачувати, поки неясно. «Немає ще конкретних розрахунків, ідея в стадії розробки», — сказав міністр соцполітики Павло Розенко.

Відомо тільки, що право на знижку з оплати ЖКГ залишиться у найбідніших (чиї доходи нижче 1710 грн) і у незахищених верств — ветеранів війни, чорнобильців, інвалідів, учасників бойових дій. «Формула проста: скасувати пільги для багатих і передати малозабезпеченим. Важливо, щоб процес був прозорим », — пояснив губернатор Львівщини Олег Синютка.

Причому компенсувати гроші будуть тільки за норму споживання, встановлену Кабміном, а все, що понад того, людина сплатить у повному обсязі. «Якщо норма 120 кіловат на годину на освітлення, а людина напалила електрики на 140, то за 20 кіловат вона повинна доплатити. А якщо використовує менше, то різницю заощадить », — пояснює заступник директора департаменту соцзахисту Львівської ОДА Оксана Яковець. Гроші, за її словами, будуть переводити до 20 числа кожного місяця на пенсійну картку або карту соцвиплат, також їх можна буде забирати на пошті.

27 ГРН В МІСЯЦЬ ЗА ПРОЇЗД.

Складніше з компенсаціями за проїзд у транспорті. Зараз пільговику виходить всього 9 грн в місяць (в Україні близько 12 млн осіб їздять у громадському транспорті безкоштовно, а в бюджеті на компенсацію проїзду закладено 1,2 млрд грн). Навіть якщо пільги залишать тільки найбіднішим (тоді кількість пільговиків, як планує Розенко, скоротиться втричі), компенсація виходить 27 грн в місяць, на які при сьогоднішньому подорожчанні квитків особливо не роз’їздиш.

Тому на безкоштовний проїзд хочуть ввести ліміти: наприклад, доплачувати тільки за 20 поїздок в міському транспорті на місяць. «Кількість безкоштовних поїздок визначить уряд», — уточнює Яковець.

Частина експертів скептично ставиться до пільгової реформи. «Після розвалу Союзу система пільг не реформувалася, розвелося багато псевдопільговиків, — каже львівський експерт з економіки та соцполітики Андрій Скрипець. — Адресна допомога могла б вирішити цю проблему, але в Україні немає системи обліку пільговиків, ніхто навіть точно не знає, скільки їх. Там повний хаос. Потрібно наводити порядок, створювати базу, а для цього потрібен час. Монетизація навряд чи є близькою перспективою ».

Серед самих пільговиків ставлення до монетизації неоднозначне. «Я майже не їжджу по місту — лікарня та магазин поруч, а зайві гроші, навіть 30 грн, не завадять. Я їх краще на хліб витрачу », — говорить львівська пенсіонерка Любов Демків. Інший пенсіонер, колишній вчитель Ігор Федишин, незадоволений прийдешніми змінами: «Зараз я можу безкоштовно їздити скільки завгодно і в маршрутках, і в електричці на дачу. А тут дадуть якийсь мізер, і все. З нашої корупцією та бюрократією буде бардак ».

1 ком.

  1. Ревізор

    \Зараз я можу безкоштовно їздити скільки завгодно\ — це ключова фраза , яка пояснює все. Пільговики їздять цілими днями неясно куди і неясно навіщо.То подивитись — які ціни на базарі , то купити газету. Я знаю людей людей , які їдуть з пл. Франка на пл. Ринок — пояснюють — ХАЛЯВА.Я багато разів був свідком — як , зранку в маршрутку лізуть пільговики \всі люди старші\ — їх пропускають , а ті , що платять залишаються на зупинці — їм в маршрутці невистачає місця.- одні їдуть подивитись на ціни по базарах — інші не можуть попасти на роботу. Був свідком: 13 маршрутка Сихів — заходить 7 чи 8 людей — плачу за проїзд я один — всі решту ПАСВІДЧЕННЯ. Заходить в маршрутку нафарбована дівчина — гордо кричить — посвідчення — витягує смартфон приблизно за 4000гр. вдягає навушники.Де на Світі справедливість. Говорив з водіями. — Один сказав , що вже 2 місяці зарплати не бачив. Я не проти пільговиків , пенсіонерів. Але коли мені потрібно на роботу і я вишу на одній нозі\за свої ж гроші\ — бо їх налізло більш як пів маршрутки. В пільговиків девіз = 7 УТРА -ПОРА. Виділіть їм якийсь халявний автобус і нехай їздять цілий день. ЛЮДИНА ЯКА ЗАПЛАТИЛА ЗА ПРОЇЗД — ХОЧЕ НОРМАЛЬНО ЇХАТИ.

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*