23.03.2013

У Львівській області впроваджується інклюзивна освіта

У Львові 21 березня відбувся «круглий стіл» на тему: «Впровадження інклюзивної освіти у Львівській області: подальші кроки спільної діяльності учасників канадсько-українського проекту «Інклюзивна освіта для дітей з особливими потребами в Україні».

У роботі «круглого столу» взяли участь освітяни, науковці, представники громадського сектору.

Ярослав Грибальський – регіональний представник Національної Асамблеї інвалідів України, координатор Канадсько-українського проекту «Інклюзивна освіта для дітей з особливими потребами в Україні» у Львівському регіоні звернувся до присутніх із вступним словом.

Катерина Прус — завідувач Львівської обласної ПМПК розповіла про головні завдання ПМПК: надання консультативно-методичної допомоги дітям з особливими освітніми потребами та батькам, які їх виховують, педагогам; визначення за якою програмою має навчатися дитина, без визначення типу навчального закладу.

Також названі функції ПМПК: консультаційна, методична, прогностична, корекційно-розвиткова, інформаційно-аналітична, профілактична, просвітницька.

Як повідомила Світлана Книшик — заступник директора департаменту з питань освіти, науки, сім’ї та молоді Львівської облдержадміністрації, для створення доступності навчання дітей з особливими освітніми потребами в області затверджено обласну Комплексну програму соціальної підтримки та реабілітації інвалідів на 2011-2014 роки. Вона додала, що розроблено проект обласної Програми розвитку освіти Львівщини на 2013-2016 роки. Орієнтовна вартість підпрограми «Освіта осіб з особливими потребами» вищезгаданої Програми – 300 тис.грн.

У даній підпрограмі передбачено:
— створення доступних умов для навчання та реабілітації дітей з обмеженими функціональними можливостями (придбання Брайлівських принтерів для дітей з порушеннями зору – 100,0 тис. грн.);
— розвиток інклюзивної форми навчання в освітніх закладах (облаштування пандусами Р/М/ПМПК, створення банку про кількість навчальних закладів області, які впроваджуватимуть інклюзивну модель навчання, розроблення плану заходів, спрямованих на задоволення потреб навчальних закладів для забезпечення інклюзивної організації навчання дітей з особливими освітніми потребами, впровадження Всеукраїнського експерименту на базі Львівської загальноосвітньої школи-інтернату «Довіра» з питань навчання, реабілітації та виховання дітей з аутизмом – 100,0 тис. грн.);
— здійснення психолого-медико-педагогічної допомоги (створення та обладнання ПМПК у м.Самборі та 2 ресурсних центрів на базі Пустомитівської та Мостиської ПМПК з метою соціалізації дітей з особливими освітніми потребами – 50,0 тис.грн.);
— реалізація спеціальних програм реабілітації дітей (введення 18 штатних одиниць, придбання корекційного обладнання, проведення міжнародних та всеукраїнських конференцій, придбання науково-методичної літератури та навчальних посібників – 50,0 тис.грн.).

Враховуючи ініціативи Президента України Міністерством освіти і науки, сім’ї та молоді України дано доручення Інституту інноваційних технологій та змісту освіти щодо підготовки підручників шрифтом Брайля для 700 незрячих дітей на суму 1 млн.грн. Департамент освіти і науки, сім’ї та молоді облдержадміністрації, враховуючи потреби щодо забезпечення засобами навчання осіб з обмеженими функціональними можливостями, виступив з пропозицією про виділення з Держбюджету України коштів на створення синтезатора української мови (800,0 тис.грн.), потенційним розробником якого може бути кафедра інформаційних систем і мереж НУ «Львівська політехніка».

2 комментария

  1. Надежда Кириченко

    Всем миром поднимаем на ноги наших детей. А чем миру можем помочь мы?

  2. Юліана Зарівна

    З-за кордону нам допомагають матеріально, звідти ж навчають нас, як поводитись з дітьми-інвалідами. А ми самі хіба нічого не можемо?

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*