01.03.2014

У Львівщині починається акція перевірки на глаукому

З понеділка представники департаменту охорони здоров’я розпочинають традиційну профілактику глаукоми, направлену на виявлення проблем із зором. Таку інформацію надає профільне управління. Як стало відомо, акція триватиме до 17 березня, тобто у всіх бажаючих буде час для відвідування медичних закладів. За словами фахівців, подібні заходи мають важливе значення. Справа у тому, що вищевказана недуга на перших стадіях розвитку залишається непомітною. До того ж, з самого початку вона не завдає болі, тому люди навіть не здогадується про присутність хвороби. Але з часом громадянин починає замічати, що їх зір поступово погіршується. І вже через невеликий відрізок часу хвороба призводить до сліпоти.

Профілактична акція особливо стосується представників категорії 40+. Справа у тому, що саме такі люди відносяться до групи ризику захворювання на глаукому. Хвороба спостерігається внаслідок підвищення очного тиску, який як раз зростає у громадян, котрим вже більше 40 років. Але і більш молоді мешканці Львівської області мають пройти обстеження, до того ж процедура не займає багато часу.

На даний момент на обліку в регіональній лікарні перебуває майже 8 тисяч пацієнтів хворих на глаукому. Загальноукраїнський показник сягає позначки 220 тисяч людей. Головний офтальмолог обласного департаменту згадує минулорічну практику. Тоді, в 2013 році, під час масштабного заходу підвищений очний тиск був зафіксований у 586 пацієнтів серед 32 тисяч обстежених, вони підлягали віковій категорії більше 35 років. При цьому лікарі запідозрили глаукому у 212 людей.

Напевне, ці показники є хорошим приводом для того, щоб в період з 3 по 17 березня відвідати лікарню. Варто зазначити, що такій страшній хворобі піддаються всі люди, незалежно від роду їх діяльності.

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*