20.02.2013

У Львів після Лувру привезуть скульптури Пінзеля

Виставка робіт Йогана Георга Пінзеля завершується у Луврі 25 лютого. У Парижі у приміщенні королівській каплиці Людовіка XVI вже майже три місяці експонуються 27 скульптур українського майстра доби бароко. На роботи видатного майстра у Львові очікує музей з дірявим дахом та аварійними стінами. Пакувати скульптури почнуть зранку 26 лютого на чолі зі зберігачем фондів Львівської національної галереї мистецтв Ігорем Хоминим та іншими фахівцями, та вже 1 березня скульптури повинні на машинах відправити до України. На другому поверсі Львівської галереї мистецтв вже готують кімнату, в якій будуть експонуватимуться скульптури Пінзеля зі Львова, інші скульптури відправлять у Тернопіль, Бучач, Івано-Франківськ, звідки їх спеціально для виставки позичили для Парижу.

Ігор Хомин розповідає, що усі експозиції повинні будуть у Львові розмитнити, а потім відразу відправити ті речі, які позичили до місця призначення — у Бучач, Тернопіль та Івано-Франківськ. Поки не буде зроблено ремонт у Львівському музеї, скульптури Пінзеля будуть зберігатися у Львівській галереї мистецтв.

Скульптурами Йогана Георга Пінзеля, їх , красою, витонченістю, майстерністю виконання вражені тисячі європейців. Але ще більше вразив їх стан приміщення музею Пінзеля у Львові, який є єдиним в усій Україні. Будівля валиться просто на очах, вона має статус пам’ятки архітектури національного значення — це був колишній костел кларисок. Не так давно з костелу впала частина карнизу, на щастя, ніхто із перехожих не постраждав, вже роками протікає дах, а тому, експерти кажуть, що зберігати унікальні дерев’яні скульптури у цьому приміщенні не мислимо, вони будуть назавжди втрачені.

Для перекриття даху міська влада у цьому році планує виділити майже мільйон гривень, бо щоб врятувати будівлю, не обійтися без допомоги держави. Але проектно-кошторисна документація реставраційних робіт усієї будівлі досі не виготовлена. Хоча про це йде мова з року в рік. До Міністерства культури звернулися представники Львівської ОДА з проханням виділити на реставрацію будівлі музею Пінзеля, ім’я якого для багатьох сучасників відкрило Україну, гроші з держбюджету. Позиція нового міністра щодо порятунку музею не відома.

На думку Тараса Возняка, учасника ради при Мінкультурі, ситуація з аварійним станом музею Пінзеля – це просто велика ганьба для міста. За скульптурами потрібно закріпити постійний нагляд реставраторів.

Загалом в Україні відомі 40 скульптур Пінзеля, які зберігаються у Національному музеї у Львові, музеї Пінзеля, Бучачі, Тернополі та Івано-Франківську. А скільки ще є робіт майстра XVIII століття не відомо. Скульптури, які представлені у Луврі, реставровані. Втім у Львові ще зберігається великі роботи майстра, які потребують негайної реставрації.

Після представлення скульптур Пінзеля у Луврі планують проводити інші виставки українського мистецтва.

 

 

 

 

 

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*