30.03.2013

У комунальну власність хочуть передати ЛАЗ

До Президента України, Верховної Ради України, Генерального прокурора України, Кабінету Міністрів України, Фонду державного майна України Львівська облрада готує звернення щодо повернення Львівського автобусного заводу в державну власність.

Відповідний проект рішення оприлюднений на сайті Львівської облради.

Також передбачається створити тимчасову контрольну комісію з розв’язання проблемних питань щодо повернення Львівського автобусного заводу в державну власність.

У проекті звернення зазначається , що 15 жовтня 2001 року Фонд державного майна України провів приватизацію Львівського автобусного заводу і продав 70, 41% пакета акцій Українсько-Російському спільному науково-виробничому підприємству товариство з обмеженою відповідальністю «Сіл-Авто» (оригінальна назва) за 5,5 млн дол. США.

Колишні керівники ВАТ «ЛАЗ», члени громадської ради ветеранів ЛАЗу, заявляють, що вартість підприємства на час приватизації складала майже 600 млн дол. США, окрім того, на складах заводу запаси металу, комплектації різних агрегатів та метизів було на 48 млн дол. США.

29 листопада 2001 року Деснянський районний суд м. Києва скасував протокол робочої комісії Фонду державного майна України і визнав своєю постановою конкурс-продаж 70,41 % пакета акцій ВАТ «ЛАЗ» недійсним.

Вищий господарський суд України 20.01.2004 № 31/205 залишив постанову Київського апеляційного господарського суду від 24.06.2003 № 31/205 без змін, а касаційну скаргу Фонду державного майна України без задоволення.

Отже, приватизацію офіційно визнали незаконною. Був наказ Київського господарського суду щодо повернення акцій Фонду державного майна України. Акціонери і члени громадської ради ветеранів ЛАЗ про рішення суду дізналися лише у червні 2009 року.

У керівництва держави депутати проситимуть не допустити остаточної руйнації промисловості Львівської області, повернути Львівський автобусний завод у державну власність та передати його в комунальну власність Львівської облради, а також притягнути до кримінальної відповідальності винних осіб.

Друге засідання сесії Львівської облради відбудеться 2 квітня.

2 комментария

  1. Трудовик

    Якщо ця влада залишиться після виборів, то ми взагалі ризикуємо залишитись без нічого

  2. Гавриил Терентьев

    Когда Президент приезжает к нам в город, у всех уже мурашки по коже бегают. Люди гадает, что же еще заберет себе наш правитель

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*