29.11.2013

У Чернівцях збільшується кількість світлофорів

Світлофор є обов’язковим атрибутом сучасних автодоріг. Він призначений щоб допомогти як при переході дороги пішоходами, так і для полегшення руху водіям. Проте інколи буває, що нові світлофори встановлювати недоцільно.

Так, на теперішній час продовжують встановлювати світлофор на перехресті вулиць Федьковича–-Кордуби–Садової у Чернівцях незважаючи на те, що за 74 метри від нього вже є світлофор (на розі вулиць Фрунзе–Садової). Відтак водії, котрі відстояли на одному світлофорі, потрапляють на інший. А коли наступають години пік, то простояти на подібній ділянці шляху можна близько 10-15 хвилин.

Старший інспектор УДАІ УМВС України в Чернівецькій області Іван Добровольський розповідає, що вони надають припис, у якому зазначаються підстави для встановлення світлофору в тому чи іншому місці. Цього року вже розміщений світлофор навпроти школи №22. Більшість школярів ним користується, оскільки він спрацьовує після натискання кнопки. Також недалеко, біля автобусної зупинки вже є діючий світлофор та пішохідний перехід.

Вулиця Садова налічує вже три світлофори, котрі розміщені через сто метрів один від іншого. А тепер ще планується спорудження четвертого світлофору.

При визначенні потреби для розміщення світлофора є ряд вимог. Слід враховувати інтенсивність руху транспорту, визначити чи дорога є головною чи другорядною, приблизну кількість пішоходів за годину, та ін.

Постає питання доцільності встановлення нових світлофорів, оскільки витрати на них будуть складати десятки та сотні тисяч гривень з бюджетних коштів.

Щоб встановити один світлофор потрібно близько 75 тисяч гривень. На складних перехрестях ціна сягатиме до 180 тис. грн. За таку чималу суму можна заасфальтувати безліч ям на дорогах міста, які приносять більше дискомфорту водіям, ніж відсутність світлофора.

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*