13.02.2014

Трускавець вшановує пам’ять видатного поета

На Львівщині триває активна підготовка до визначної дати в історії України – 200-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка. Зокрема, у Трускавці відбудеться масове читання знаменитого Шевченкового «Кобзаря», яке може потрапити до Книги рекордів Гіннеса. Гаслом марафону стануть слова самого поета: «Встане Україна і розвіє тьму неволі». Передбачається, що кілька сотень жителів міста на головній сцені за один день прочитають всю збірку творів. Вшанувати пам’ять видатного українця зберуться як рядові громадяни, так і посадовці.

Цього ж дня відділом освіти буде проведена урочиста хода головних героїв творів Тараса Шевченка, міські церкви вшанують його пам’ять Молитвою, а в рамках естафети «Благословить Шевченко Трускавець» вулицями міста пронесуть портрет видатного генія.

Афіші міста уже сьогодні прикрашають афоризми та відомі цитати письменника. Один із таких крилатих висловів красується на будівлі міської ради. Голова відділу інформаційного забезпечення виконавчого комітету повідомляє, що у Трускавці 2014 рік офіційно оголошено роком вшанування пам’яті Кобзаря. За цей період у місті заплановано проведення більше 30 масових заходів з нагоди 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка.

Освітні заклади також не залишилися осторонь цієї урочистості: учням запропонували взяти участь у конкурсі малюнків та плакатів на Шевченківську тематику і в організації культурно-мистецьких заходів. Учасників численних вікторин та олімпіад буде нагороджено дипломами, а переможцям міська рада подарує екскурсію до міста Канів, де знаходиться могила українського пророка, та до села Моринці Черкаської області, де поет провів своє дитинство.

Міська рада планує реконструкцію пам’ятника Великому Кобзареві, після якої на трускавчан чекає приємна несподіванка: проведення символічного свята на вулиці Тараса Шевченка.

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*