14.09.2013

Технічне оновлення тюрем

І до тюрем тепер дійшли сучасні технології. Цього року обласним в’язницям виділили близько 600 тис. грн. для технічного переоснащення. Ці гроші з обласної програми, яка була підтримана більшістю облради. Серед придбаних речей є камери відеоспостереження, металошукачі, сервери, жорсткі диски.

У Львівському СІЗО, одній із невеличких кімнат віднедавна стежать за тим, що відбувається на їхній території. Два монітори в режимі реального часу показують і записують одразу 32 локації: і вхід до ізолятору, і усі КПП, і подвір’я і навіть вишки.

Втім, зізнаються, замінити людей техніка ще не в силі. Камер треба в двічі більше, щоб не було так званих «мертвих зон».

Стаціонарний метало детектор здатний просканувати людину за декілька секунд, звісно, якщо хтось із відвідувачів намагається щось із собою пронести.

Перший заступник начальника обласного управління пенітенціарної служби Роман Драч ділиться: «Люди намагаються кожен день доставляти на територію СІЗО ряд заборонених предметів. Сюди відносяться заточені металеві пластини, ножі, мобільні телефони, зарядні пристрої до них, сім карти.

На моніторі чітко видно що саме намагаються пронести на ту сторону колючого дроту. Бажаючих це зробити досить багато. Червоний колір на моніторі показує наявність металевого предмету, синій показує наявність кольорових металів, є дві зони — одна показує вище пояса, друга нижче пояса.

Таких стаціонарних метало детекторів у пенітенціарних закладах катастрофічно бракує. Радянські рамки, відсутність відео нагляду та маргінальні метало детектори – тут шукають заборонені предмети вручну.

На теперішній час депутати обласної ради добровільно передали різні технічні засоби на суму 600 тис. грн. Наступного року планують допомогти на таку ж суму. Гроші і не маленькі, але і роботи чимало, а від держави помочі не дочекаєшся.

Начальник управління державної пенітенціарної служби у Львівській області Михайло Дзюдзь каже: «На сьогодні це капля в морі, бо вся техніка, яка стоїть у цих установах застаріла і морально і фізично. Але ці три роки допомоги обласної ради, обласної державної адміністрації показують що скоро ми справді вийдемо на рівень забезпеченості як в країнах Європи.»

1 ком.

  1. Олександр Федотов

    Скільки б коштів не виділяли, а все рівно наші в’язні не отримають такі умови. як американські чи європейські

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*