07.11.2013

Свірзькому замку шукають нового господаря

Замок у Свіржі знову хочуть віддати у концесію і вберегти від руйнації. Адже добротного ремонту він не бачив років 20. Востаннє життя у замку кипіло ще у 80-ті роки. Відтоді порожні приміщення не дають жодного прибутку, а отже, і ремонтувати їх нікому.

Замок XVI століття витримав Україно-Польську війну і турецькі облоги. Проте не вистояв перед недбальством. Свого часу ці мури засвітились у шістьох епізодах відомого фільму про мушкетерів. Тепер сходи, які показані у фільмі вмуровані у потужну надбудову. Виглядає автентично, проте насправді лише новотвір вісімдесятих. Тоді у замку хотіли облаштувати готель і навіть встигли переобладнати замкові зали у двоярусні номери. А ще радянська влада залишила у подарунок облицювальну плитку. Проте і це не найгірше.

В останні роки у замку господарює спілка архітекторів, проте утримання фактично не фінансує. Кошти кидають на найнеобхідніше.

Тепер Свірзькому замку шукають багатшого господаря, який би міг перетворити його на справжній туристичний куточок, а головне, привів старі мури і навколишню його територію до ладу.

На сьогоднішній день потребує відновлення майже 50% втраченого даху. Втрачені інженерні мережі, обладнання, котельня і інше. Замок на сьогоднішній день потребує порятунку.

П’ять років тому палаци у Тартакові та Старому Селі також віддали у концесію приватникам. Згідно з угодою, підприємці мали розпочати реставрувати замки. Проте цього так і не сталось. Тож нещодавно замок у Тартакові повернули державі. А концесіонерам у Старому Селі, дали рік, аби виправити ситуацію.

До нового власника замку висуваються три основні вимоги: зберегти історичну будівлю, садово-паркову зону довкола неї та відкрити музей на території замку.

Слухи про передачу замку і нове слово «концесія»у селі чують віддавна. І тепер лише сподіваються що новий господар зможе повернути життя у покинуті стіни.

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*