06.04.2013

Спіймалися на хабарах

Впіймали Львівських лікарів, які на 200 тис.грн. набрали хабарів

«На гарячому» лікарів, які вимагали хабарі від мешканців Львівщини, хворих на кардіологічні захворювання, затримали працівники Державної служби боротьби з організованою злочинністю. Протягом 2011 – 2012 років працівники УБОЗу вже неодноразово затримували членів лікарських комісій, що «торгували» групами інвалідності.

Після чергового звернення громадян до міліції про те, що в Міжрайонній спеціалізованій кардіологічній МСЕК №1 та МСЕК №2 Львівського обласного центру медико-соціальної експертизи вимагають хабарі за сприяння у встановленні комісією МСЕК групи інвалідності та визначенні процентів непрацездатності в хворих на кардіологічні захворювання, «на гарячому» затримано службовців цього закладу.

Як з’ясувалося, сума хабара становила від 200 до 1500 дол., залежно від стану хворого. Між учасниками угрупувань був чіткий розподіл обов’язків: голова комісії здійснював керування процесом та розподіляв кошти, лікарі займались безпосередньо хворими та документами, а медсестри спонукали хворих до дачі хабара, брали в них гроші та передавали голові комісії.

За цими фактами були відкриті 2 кримінальних провадження за ознаками злочину, передбаченого ст.368 («Одержання хабара») КК України.

Досудове слідство вже завершено. 10 службовців причетні до 100 кримінальних проваджень (ст.368 КК України). Сума хабарів становить близько 200 тис.грн.

Від виконання своїх обов’язків медики відсторонені та перебувають під заставою в очікуванні рішення суду.

Також за отримання хабара на Львівщині затримали голову правління споживчого товариства

Працівники Державної служби боротьби з економічною злочинністю спільно зі слідчими обласної міліції затримали голову правління районного споживчого товариства.

За ухвалення рішення про надання в оренду приміщення споживчого товариства площею майже 300 квадратних метрів посадовець вимагала “подяку”. Свої обов’язки вона оцінила у 6 000 гривень. 56-річна жінка гроші отримала, однак скористатися ними так і не встигла. Її затримали правоохоронці.

Випадок внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань, відкрито кримінальне провадження, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.368-3 ККУ (комерційний підкуп службової особи, юридичної особи, приватного права, незалежно від організаційно-правової форми).

1 ком.

  1. Сніжана Мігуріна

    Ось такі лікарі кидають тінь на всіх медпрацівників.

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*