30.06.2013

Сміттєпереробний завод на Львівщині може з’явитися у Миколаївському районі

На Львівщині вже визначено сім орієнтовних ділянок для будівництва сміттєпереробного заводу чи так званої сміттєсортувальної лінії. Наразі на цих ділянках проводиться експертиза на придатність.

Про це 26 червня у соєму інтерв’ю з журналістам розповіла Ганна Башта, заступник директора департаменту природних ресурсів та екології Львівської облдержадміністрації.

«Обрані нами ділянки мають розташовуватися не просто далеко від житлових забудов, вони повинні мати певний ґрунтовий покрив, відповідна глибина залягання підземних вод. Саме так можна визначити і передбачити можливий вплив на навколишнє довкілля. Зараз всі сім ділянок проходять так звану експертизу. З її допомогою можна встановити чи можна розміщувати на них сміттєпереробний завод, сортувальних ліній чи ні», – повідомила пані Башта.

Вона додала, що одна з ділянок, на якій вивчається можливість будівництва сміттєпереробного заводу, знаходиться у Миколаївському районі, а точніше на відпрацьованих землях ТОВ «Миколаївцемент».

«Дуже давно там був кар’єр. Це вже давно відпрацьовані землі і відпрацьований кар’єр. Зараз у цьому місці проводиться біологічна і технічна рекультивація. Це надзвичайно велика земельна ділянка. Ми розглядаємо питання щодо її придатності для проекту», – зазначила Башта.

Заступник керівника департаменту також наголосила, що на Львівщині площа для розміщення побутових відходів від населення у 2012 році зменшилася на 7% в порівннні з 2011 роком. Вона пояснила, що це сталося тільки за рахунок вторинної переробки сміття.

«У минулому 2012 році на території Львівщини було утворено 3350 тис. тонн сміття, а це відчутне збільшення в порівнянні з 2011 роком. Окрім цього збільшилася кількість і отруйних речовин 1-3 класу небезпеки», – закінчила підсумком Башта.

1 ком.

  1. Это хорошо, что берем пример с Европы, где подобные заводы существуют во многих городах

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*