18.06.2013

Шведи хочуть видобувати у Льові біогаз із мулу міських очисних споруд

 

Спільно із шведськими фахівцями представники «Львівводоканалу» розробили проект будівництва метантенків – споруд виробництва біогазу з мулу, який постійно накопичується на очисних спорудах і ніде не дівається. Такий проект за попередніми розрахунками коштує 21 мільйон євро. Ці кошти мали надійти із позики та з грантів. Частину гранту пообіцяли надати самі шведи.

Про це днями повідомила Уляна Горбата прес-секретар «Львівводоканалу».

«Шведи так зацікавилися тому, що стічні води з «Львводоканалу» після очисних споруд потрапляють відразу у Полтву, а потіму Західний Буг, і через Віслу потрапляють до їхніх країв. І оскільки вони зробили все можливе у себе, вони вирішили рухаютися далі за течією до витоків річки», — розповіла Уляна.

Тому у Львові за шведські кошти вже проведено деякі роботи. Трохи раніше шведський уряд перерахував до львівського водоканалу 6 млн доларів.За ці кошти було збудовано цех з решітками для механічної очистки стічних вод, повністю модернізовано головну каналізаційну насосну станцію (встановлено новее технологічне обладнання) тощо.

«Взагалі, комплекс очисних споруд у Львові займає чималу площу, а саме 110 гектарів. І вони потребують постійного оновлення. Стосовно питання очисних споруд то всім відомо, шведи попереду планети по розноманітних новітніх технологіях. Безумовно, їхній досвід та грошові гранти є для нас неоціненними. Адже вони дають гроші не просто так, вони укладають відповідні договори із своїми організаціями. А ті, в свою чергу приїжджають до нас і роблять все власним обладнанням», — розповіла Уляна Горбата.

Слід нагадати, до Львівської міської ради звернулись представники шведської компанії, яка планує з дозволу місцевої влади дослідити потужність Грибовицького сміттєзвалища та оцінити чи можливе вироблення електроенергії з біогазу, який виділяється.

Шведська компанія «Ензим» уже поступово почала вводитиновітній проект очистки стічних вод у Львові. Підприємствомає намір отриматиза допомогою інноваційних технологій такий потрібний біогаз.


Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*