11.02.2015

Що думають львів’яни стосовно економії енергетичних ресурсів?

Цього року з 13-го по 14-е лютого екологи усього Світу відзначать Перший так званий «Global Divestment Day», тобто день кліматичних дій глобального характеру. Саме в ці дні все людство має вийти на вулиці того міста де проживає і закликати владу зробити реальні дії стосовно збереження нашої планети. Але як показує сумна практика в Україні зекономити енергетичні ресурси можна і самостійно, для цього достатньо лише одного – бажання.

Всі ми у своєму повсякденному житті бачимо лампочки, які без особової потреби світяться у під’їздах нашого міста, а уявіть, таких будинків сотні і багато з них має не один під’їзд, і це при тому що світять лампочки без потреби цілу ніч, а буває що ще й день. Так у деяких під’їздах міста були встановлені датчики руху (це пристрій, який за допомогою хвиль помічаючи рух об’єкта подає живлення на світильник), тобто світло там тепер включається тільки тоді, коли воно дійсно потрібне. На кожному поверсі розташовано по два таких датчика, кожен з них спрацьовує на свою ділянку, один на нижній світильник від поверху на якому зафіксовано рух, а інший на верхній. Тобто, достатньо лише відкрити двері квартири чи що б відкрились двері ліфта, або ж щоб просто хтось йшов, як світло включиться і буде світити півтори хвилини. Працює ця вся система тільки у нічний період доби.

Використання такої системи дозволило майже вдвічі зменшити витрати на освітлення. На даний час щомісячна економія склала біля 100 гривень. Саме ж встановлення подібних датчиків у одному під’їзді коштувало 3-4 тисячі гривень.

Подібна ідея прийшла не просто так, адже дуже тяжко привчити людей вимикати світло, причому інколи навіть у денний час. Саме датчики руху дали змогу довести вимкнення світла до автоматизму. Заразу будинках Львова, де була використана подібна практика встановлені енергозберігаючі лампи, але на економії вирішили не зупинятись, тому ті лампи, які будуть виходити з ладу будуть замінюватись на більш надійні, економні та екологічні світлодіодні (LED). Основною їх перевагою є менше енергоспоживання плюс відсутність шкідливих речовин, наприклад парів ртуті.

Економія тут пояснюється дуже просто: при однакій освітленості лампа розжарювання споживає 30 Ват, аналогічна енергозберігаюча 15 Ват, а от світлодіодна усього 2 Вата. Причому вартість світлодіодної лампи починається від 38 грн. , що порівняно із енергозберігаючою дає не таку вже й велику різницю. Але нажаль ініціатива з енергозбереження Львова не надто швидко поширюється містом, все через те, що на енергозаощадження кошти не дуже хочуть виділятись. В більшості під’їздів ще досі встановлені лампи розжарювання. Саме тому давайте почнемо економити з себе. Виходячи з під’їзду коли вже видно на вулиці вимикайте світло вимикачем вручну.

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*