15.02.2013

Семінар щодо зміцнення українсько-канадського партнерства у сфері вищої освіти

В актовій залі Національного університету «Львівська Політехніка» 14 лютого розпочався семінар на тему: «Зміцнення українсько-канадського партнерства у сфері вищої освіти». У семінарі взяли участь Михайло Костюк — голова Львівської ОДА, Надзвичайний та повноважний посол Канади в Україні пан Трой Лулашник, ректори, президенти та директори п’ятнадцяти відомих канадських університетів, а також ректори львівських вишів.

Візит делегації ректорів канадських університетів на Львівщину відбуватиметься упродовж 14-15 лютого. Першого дня під час семінару «Зміцнення українсько-канадського партнерства у сфері вищої освіти» учасники обговорять та спробують віднайти шляхи налагодження ефективної системи співпраці у трикутнику влада–наука–бізнес, через створення дієвої системи комерціалізації інновацій. Цьому буде присвячена перша частина під назвою «Роль вищих навчальних закладів у підтримці інновацій: виклики та можливості» Канадські ректори готові поділитись своїм значним досвідом у цій сфері, адже за розвитком інноваційних технологій та темпами їх запровадження Канада посідає перші позиції у світі.

Упродовж другого дня відбуватимуться зустрічі канадських керівників зі своїми колегами безпосередньо на території Львівських вишів. Мова йтиме про налагодження співпраці у конкретних наукових та навчальних програмах.

Михайло Костюк з привітальним словом звернувся до гостей та учасників семінару де зібралися кращі представники вищої школи двох, хоч і далеких географічно, та близьких світоглядно країн – Канади і України.

За його словами, за всі роки у незалежній Україні ми завжди відчували дружнє плече Канади – країни, яка першою із західних держав визнала незалежність України, яка є нашим особливим партнером та, яка постійно підтримує нас на міжнародній арені. І в цей відповідальний день надзвичайно приємно відзначати, що відносини між державами продовжують розвиватися. Свідченням цього є ця зустріч, яка відбувається в умовах, коли інтеграція вітчизняної освіти до європейського та світового освітніх просторів є одним із пріоритетних напрямів державної політики у сфері вищої освіти.

Зустріч ректорів університетів України і Канади – це ще одна сторінка, що буде вписана в історію українсько-канадських відносин у системі освіти. Адже в сфері вищої освіти такий рівень зустрічі є першим, хоча співпраця окремих університетів двох держав започаткована ще в 90-х роках минулого століття. Як приклад, можна привести співпрацю Львівського національного університету ім.Івана Франка з Едмонтонським університетом, Національного університету «Львівська політехніка» з університетом Манітоби, Національного лісотехнічного університету України з університетом Гуельфа.

Головною метою зустрічі є обговорення створення ефективної системи співпраці. Канадські ректори згодилися поділитись своїм значним досвідом у розвитку інноваційних технологій та темпами їх запровадження. Канада у цьому посідає перші позиції у світі.

За сприяння Канадського Проекту розроблення та впровадження публічної політики в Україні (PRISM) на Львівщині розроблено Проект Регіональної програми інноваційного розвитку Львівської області на 2013–2015 роки, яка має на меті сприяння сталому економічному зростанню Львівської області через створення інституціональних та економічних передумов для активізації інноваційних процесів у малому та середньому підприємництві у Львівській області.

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*