26.09.2013

Результати медичного огляду школярів

Ось уже майже місяць, як у школах почалися заняття, а багато школярів і досі не принесли медичні довідки. Теоретично час у них ще є — до 15 жовтня, але на практиці таке зволікання може обернутися неприємностями. Адже були випадки, коли діти помирали на фізкультурі навіть при самому щадному режимі занять. Днями трагедія сталася в Сумах — на уроці фізкультури під час пробіжки в учениці 9 класу стався інсульт. Лікарі не змогли врятувати дівчинку — вона померла в лікарні.

«Шкільні» медогляди так і не повернули — їх учні повинні були пройти в поліклініках ще влітку.

— Проходити щороку повний медогляд школярам не потрібно, тільки окремих лікарів, — розповіла заступник начальника управління освіти Львівської міськради Оксана Росипська. — Повний проходять тільки першокласники. Взагалі-то вже 1 вересня всі діти повинні прийти в школу з довідками. У цей час формуються групи на фізкультурі, і без довідки зарахувати дитину в одну з них неможливо. Фактично в таких випадках вчитель, підбираючи школяру програму занять, бере відповідальність за нього на себе. Запевнення, що дітки здорові, не можна сприймати всерйоз, потрібна довідка від лікаря.

У спеціальну групу з фізкультури потрапляють діти, яким займатися спортом протипоказано. Але на уроки вони ходять — як-ніяк, розминка, та й свіже повітря ніколи не зашкодить — поки на вулиці тепло, у багатьох школах фізкультуру проводять на шкільних стадіонах. У підготовчій групі — ті, хто поки не може займатися нарівні зі здоровими однолітками. І в основний — здорові діти.

СЕС починає перевіряти виписки в школах

Управління освіти Львівської міськради дало школам термін до п’ятниці: вже 20 вересня всі меддовідки повинні були бути зібрані. Тягнути ще майже місяць не має сенсу — діти не будуть повноцінно займатися на фізкультурі.

Незабаром перевірки в школах проведе СЕС — перевірять наявність довідок у школярів і вчителів.

Міцним здоров’ям нинішні школярі похвалитися не можуть, хоча більшість дітей — здорові. За останні роки зростання кількості учнів, яким протипоказані або обмежені фізичні заняття, не спостерігалося.

— Станом на 13 вересня довідки приніс вже 371 школяр з 521- го, — розповіла директор школи № 21 Валентина Звежинська. — Більшість із них — здорові, в основній групі з фізкультури у нас поки 193 учня, в підготовчій — 164, у спеціальній — 14. Звільнених від занять — немає.

— Вчителі думають про здоров’я дітей не тільки на фізкультурі, — розповідає Оксана Росипська. — У класах стежать за тим, щоб діти не сиділи в затиснутих позах, учнів з проблемами із зором часто пересаджують ближче до дошки, стежать, щоб текст не був занадто дрібним. У старших класах вид діяльності на уроці міняють кожні 15 хвилин, в молодших — кожні 7-8 хвилин. Дослідження показали, що саме стільки часу утримується увага у дітей старшого і молодшого віку відповідно. У початковій школі ще кожні 15 хвилин проводять зарядку.

2 комментария

  1. Антоніна Горінь

    Мені здається, щось у нас із фізкультурою не все добре продумано.

  2. Андрій Сукно

    Це добре, що дбаємо про здоров’я дітей. Але чому помирають діти, так ніхто і не знає.

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*