22.08.2013

Реакція львівських таксистів на нові закони України

«Влада нас не чує! «. Львівських перевізників не на жарт стривожив новий проект Закону України «Про автомобільний транспорт» та «Про таксі», вимоги якого, за визнанням самих перевізників, абсолютно неприйнятні.

Термін обговорення нових законопроектів закінчується 25 серпня. А оскільки на всі зауваження та пропозиції львівських перевізників влада ніяк не реагує, вони вирішили вдатися до крайніх заходів, тобто до страйку.

І акцію першого протесту планують здійснити вже завтра, 22 серпня. Про це розповів журналістам голова Вільної профспілки «Автомобіліст України» Сергій Кабанов.

За словами Сергія Кабанова, найбільше водіїв турбує той пункт, в якому говориться, що тепер замість ліцензії, яку видавали кожному, якщо він виконував всі необхідні вимоги, будуть введені «дозволи», як називають їх водії, то є певні дозвільні документи.

— А це означає, — говорить Сергій Кабанов, — що фактично вводиться закон непрямої дії, і таким чином пропонується узаконити непрозору і корупційну схему дозвільних документів (для нерегулярних, вантажних перевезень і таксі).

Обурює перевізників і те, що новий закон вимагає, щоб перевезеннями пасажирів займалися тільки ті фірми, у яких — хороша репутація, потужна матеріальна база, професійна кваліфікація водіїв, немає машин в кредиті, є наявність сертифікованої станції обслуговування і т.д. Ось саме ці вимоги і роблять неможливим легальний доступ на ринок перевезень приватному перевізнику, вважають підприємці. Тобто, якщо дивитися точки зору споживача, то влада ставить цілком нормальні вимоги, які чомусь не хочуть виконувати перевізники, тому що це, мовляв , нереально. І виконувати нереально, і відмовлятися від «нелюдських умов» роботи вони теж не хочуть і кажуть, що все це робиться для того, щоб перевезеннями займалися тільки великі фірми.

Більше того, зараз таксистам, за словами голови Асоціації Вільних профспілок автотранспортників України Андрія Корчинського, все частіше переходять дорогу і нелегальні «бомбили», які не платять податків, не виконують ніяких вимог і заробляють гроші. Причому останнім часом нелегали користуються навіть більшою популярністю у пасажирів, ніж легальні таксі, адже тариф у них набагато нижче.

А що з того пасажирам?

Боротьба таксистів за свій бізнес цілком зрозуміла, кожен хоче заробляти гроші при найменших витратах. Про комфорт пасажирів ніхто особливо не дбає, навпаки, профспілкові лідери перевізників лякають народ тим, що, мовляв, і водіїв вже не залишилося, і транспорт до зими не готовий, і якщо справа піде за новими законами, то 1 км проїзду в таксі коштуватиме 7-8 гривень!

Так адже він давно так і стоїть, і з пасажирів по 4 гривні, як і належить, плату за 1 км проїзду в таксі ніхто не бере, та й таксометри не в кожній машині побачиш!

Більше того, при посадці у таксі, ще навіть не рушивши з місця, водій відразу називає вам посадковий тариф — 25-30 гривень.

Так про що, власне, плач? Про нові вимоги, можливі хабарі? Так цим не здивуєш нікого в будь-якій сфері. Одне незрозуміло, а що для нас, для пасажирів таксі, маршруток та іншого транспорту, зміниться? Яка нам різниця — монополізація транспортних підприємств гряде, приватизація або якісь інші дії? Ніхто ні краще, ні дешевше нас возити не стане.

А ось те, що возять нас люди, що не мають, ні досвіду, ні водійського стажу, викликає не тільки тривогу, але побоювання за своє життя. Адже невідомо, який «шумахер» попадеться.

1 ком.

  1. Барашик

    Вважаю, що на таксистів не можна тиснути, оскільки у них і без того важка робота, а зайві навантаження їм ні до чого

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*