16.03.2013

Прокурорські перевірки

Порушення законодавства посадовими особами

Через незаконні дії органу контролю на Львівщині підприємці зазнали збитків більш ніж на півмільйона гривень. У сфері додержання вимог законодавства прокуратура Львівської області під час митного оформлення товарів, які підлягали ветеринарному та санітарному контролю, ініціювала перевірку.

У процесі проведення перевірки виявили, що службові особи Львівської регіональної служби державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду на державному кордоні та транспорті впродовж 2012 року безпідставно стягували з суб’єктів господарювання грошові кошти. У рахунки включали плату за роз’яснення чинних нормативних документів, інформаційні послуги й оформлення документів.

Прокуратурою встановлено, що понад 110 суб’єктів господарювання безпідставно сплатили більш ніж 563 тисячі гривень за послуги, які не передбачені законом.

Львівська міжрайонна прокуратура з нагляду за додержанням законів у природоохоронній сфері за цим фактом порушення внесла відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань про вчинення кримінального правопорушення за ч.2 ст.364 КК України.

Досудове розслідування за процесуального керівництва прокуратури проводять органи внутрішніх справ.

Також посадові особи управління ветеринарної медицини Львова порушують законодавство

За результатами перевірки, яку провела прокуратура Львова, посадовці управління ветеринарної медицини у Львові не дотримуються вимог закону при застосуванні заходів впливу за адміністративні правопорушення. Зокрема, відповідно до ст.107 КУпАП, за порушення правил щодо карантину тварин та інших ветеринарно-санітарних вимог, передбачено накладення штрафу від дев’яти до двадцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Також виявлено численні факти, коли інспекторами на порушників протиправно накладалися значно менші штрафи, ніж встановлено законом. З огляду на це, посадові особи суб’єктів господарювання уникали передбаченої законом відповідальності.

Прокурорами, крім цього, виявлені порушення при складанні інспекторами адміністративних протоколів. Не в кожному випадку були вказані порушення, за вчинення яких особа притягується до відповідальності, та не завжди правопорушників повідомляли про час та місце розгляду справи в суді.

Прокуратурою міста на даний час внесено подання начальнику управління ветеринарної медицини в м.Львові, з вимогою усунути виявлені порушення закону та притягнути винних посадових осіб до відповідальності.

Прокурори побували у казначействі

Прокуратура Львівщини перевірила Головне управління Державної казначейської служби у Львівській області і виявила порушення в його роботі.

Наприкінці лютого 2013 року органами Державної казначейської служби України у Львівській області не проплачені платежі за незахищеними напрямками видатків розпорядників та одержувачів бюджетних коштів на суму близько 139 млн.грн.

Також, під час перевірки виявлено факт несвоєчасної проплати і за захищеними статтями, а саме заробітної плати комунальному закладу Львівської обласної ради “Львівська обласна дитячо-юнацька спортивна школа”, що призвело до кредиторської заборгованості до бюджету.

2 комментария

  1. Игорь Юркевич

    Наши службы думают, что если бизнесмен, то надо с него стянуть последнее.

  2. Ольга Шаповалова

    А хіба ми завжди розуміємо куди відправляємо свої платежі. Не заплатиш — не отримаєш того, що хотів.

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*