11.02.2014

Проект трамваю на Сихів передбачає знесення житлових будинків

Львівська міська рада у 2014 році планує продовжити будівництво трамвайної колії на Сихів. Проект будівництва колії передбачає знесення низки будівель, в число яких входить будинок за адресою вул. Стуса, 49, в якому мешкає львів’янка Любов Ціляла. Жінка категорично відмовляється давати згоду на знесення будинку, в якому вона проживає більше 50 років. Однією з причин відмови є також те, що в якості заміни існуючому будинку їй нададуть лише двокімнатну квартиру. Хоча справедливо було б, на думку громадянки, надати аналогічну заміну з гаражем.

Про те, що будинок планують знести, жінку повідомила адміністрація шляхом телефонного дзвінка. А вже згодом Любов була проінформована у письмовому форматі, в листі міська влада пропонувала викупити задля громадських потреб будинок площею 78,5 кв. метрів та прилеглу земельну ділянку значних розмірів.

Любов Ціляла розповідає, скільки зусиль було докладено для того, щоб привести до ладу отриманий ще в 60-х роках минулого століття будинок, який спочатку підлягав знесенню через аварійний стан. І хоча жінка стояла в черзі на житло, нової вона оселі так і не отримала. Любов розповідає, що в домі на той час не було навіть води. Проте влада не квапилася надавати допомогу. Єдине, що залишалося – це вкласти досить велику суму в будинок, для того, щоб почати спокійно жити.

Протягом багатьох років жінка з родиною витрачали не лише кошти, але і сили та власне здоров’я на ремонт своєї оселі. Згодом трикімнатний будинок було приватизовано і сім’я нарешті почала розраховувати на спокійне життя в майбутньому. Проте склалося все дещо інакше.

Біда спіткала не тільки Любов, а й її сусідів, що мешкають за адресою вул. Стуса, 51. В домі площею 100 кв. метрів проживає три сім’ї, кожній із яких влада пропонує по кімнаті. Звісно, не кожен погодиться на такі умови. В тому числі і господар будинку Роман Василяк.

Ще одному власнику помешкання пропонують компенсувати знесення сумою у чотири мільйони гривень.

Окрім знесення житлових приміщень проект передбачає також переміщення деяких об’єктів. Зокрема, нову земельну ділянку нададуть власнику кафе поблизу Сихівського мосту. Ринок «Санта-Барбара» також змінить своє розташування.

Господарів будинків на вул. Стуса в разі відмови від виселення чекають жахливі умови життя. Про це мешканців попереджають у мерії.

Під час будівництва на вулиці Городоцькій, юристи мали справу із зверненням жителів до суду, тому Львівська міська рада планує розв’язати цю проблему в найближчі строки, враховуючи при цьому як інтереси громадян, так і умови самого процесу будівництва. Про це повідомила юрист ЛМР Гелена Пайонкевич.

Також Гелена додала, що кошти на викуп будинків виділяються безпосередньо з міського бюджету Львову, тому і відшкодування повинно бути відповідним.

Проект трамвайної колії на Сихів передбачає такі зміни: із нинішньої «Академії мистецтв» транспортний засіб направлятиметься по вулиці Стуса. Планується розширення дороги біля спортивного комплексу «Динамо», незначне переміщення пішохідної доріжки, а також підвищення дороги на місці знесених будинків по вул. Стуса. Автомобільна дорога матиме дві смуги в обох напрямках, а трамвай через Сихівський міст і проспектом Червоної Калини рухатиметься серединою дороги. З правого боку Сихівського мосту планується зробити кільце для розвороту трамваю, тобто резервне коло, а на місці ринку «Санта-Барбара» – основне.

На проект трамвайної колії витратиться немала сума, до якої входить позика Європейського банку, бюджет безпосередньо міста Львова та німецький грант. В цілому це майже 17 мільйонів євро. Будівництво трамваю на Сихів планують розпочати уже навесні 2014 року.

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*