06.04.2013

Про проблеми аутизму

У всьому світі 02 квітня, відзначається День поширення інформації про проблеми аутизму. У Львові також провели соціальну акцію до Дня поширення інформації про проблеми аутизму. У суспільстві знання про аутизм– мізерні. Саме брак інформації не дозволяє батькам вчасно розпізнати проблеми дитини, тому вони і звертаються за допомогою надто пізно. Необізнаність оточуючих породжує нерозуміння поведінки дітей, часто стає причиною конфліктних ситуацій та спричиняє ізоляцію та психологічні проблеми у сім’ях, які виховують таких дітей.

Спільно з Педагогічним коледжем Львівського національного університету ім.. Івана Франка, за ініціативи батьків та педагогів ЛСЗШІ «Довіра» з нагоди Всесвітнього Дня поширення інформації про аутизм було проведено акцію, метою якої є привернути увагу суспільства до проблем аутизму. На кошти батьків, діти яких навчаються у Львівський спеціальній школі-інтернаті «Довіра», були виготовлені флаєри, присвячені проблемі аутизму, які розповсюдили студенти ІІ та ІІІ курсів Педагогічного коледжу Львівського національного університету ім.. Івана Франка. Поширюючи флаєри, студенти розповідали львів’янам про проблеми розвитку, виховання, інтеграції та соціалізації дітей із розладами спектру аутизму.

У Львові за сприянням Львівської міської ради були розміщені бігборди та сітілайти, які привернуть увагу громадськості до проблеми аутизму.

Флаєри та просвітницькі постери розповсюджені у Львівському національному університеті імені Івана Франка, Національному університеті «Львівська політехніка», серед працівників ПМПК різних рівнів, загальноосвітніх навчальних закладів, дитячих психіатрів, педіатрів та сімейних лікарів.

За згоди ЛСЗШІ «Довіра» у Криму та Дніпропетровську були поширені розроблені матеріали (бігборди, сітілайти, флаєра).

ЛСЗШІ «Довіра» створено сайт, де можна знайти корисну інформацію з проблем аутизму. Сайт знаходиться на стадії розробки. Адреса сайту: www.autism-dovira.lviv.ua.

При міжрегіональному центрі соціально-трудової, професійної та медичної реабілітації інвалідів у Львові будуть створені спецгрупи для дітей з аутизмом.

Щодо шляхів вирішення проблеми соціальної адаптації дітей, які страждають на аутизм за дорученням голови обласної державної адміністрації Віктора Шемчука, на обласному рівні, 2 квітня у департаменті соціального захисту населення відбулася нарада щодо створення в області реабілітаційного центру для дітей, хворих на аутизм.

У нараді взяли участь директор Львівського міжрегіонального центру соціально-трудової, професійної та медичної реабілітації інвалідів, директор Львівського обласного центру реабілітації дітей-інвалідів «Сонечко», керівники Золочівського, Миколаївського, Мостиського, Кам’янка-Бузького, Пустомитівського, Новороздільського районний центрів соціальної реабілітації дітей-інвалідів.

Практичними порадами з власного досвіду щодо проведення заходів з реабілітації, соціальної адаптації, денної зайнятості та залучення до діяльності дітей з аутизмом поділилась керівник товариства «Родина Кольпінга» Катерина Островська.

За результатами наради визначено завдання на найближчу перспективу – це створення окремих груп для дітей з аутизмом при міжрегіональному центрі соціально-трудової, професійної та медичної реабілітації інвалідів, обласному центрі соціальної реабілітації дітей-інвалідів, перебування 24 дітей з аутизмом в товаристві «Родина Кольпінга» на денному стаціонарі та створення спеціальних умов перебування в районних центрах соціальної реабілітації дітей-інвалідів.

 

1 ком.

  1. Аня Коробко

    Видела таких деток. Хочется сделать для них все возможное и невозможное.

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*