13.12.2014

Про фінанси у період святкових днів треба подумати заздалегідь.

Більшість громадян нашої країни вже починають замислюватись над вже не таким далеким святкуванням нового року. Хтось ламає голову над питанням — Що саме покласти під святкову ялинку? Когось хвилює питання що до складу страв на святковому столі. А хтось замислюється над тим, як провести святкові канікули.

Але мало таких, хто задумується над тим, що підприємства та організації теж будуть відпочивати, а серед них є наприклад і фінансові установи – банки. Отже як стало відомо, з 1-го по 5-те січня банківські установи не будуть здійснювати фінансову діяльність. То ж про банківські операції клієнтам треба подумати заздалегідь. Крім вихідних передбачене й обмеження в роботі систем.

У зв’язку із цим в період з 15-го по 26-те грудня поточного року приймання так званих електронних платежів через систему буде здійснюватись до 20-ї години. У період 29-30 грудня цей час буде продовжено до 23:00. Тридцять першого грудня час навпаки буде скорочено до 13:00. Здійснення платежів у деяких напрямках буде обмежено. Виключення складуть тільки Державне казначейство на Національний Банк України, для них обмеження у напрямках здійснення фінансових операцій діяти не буде.

То ж 1-4 січня більшість банківських систем будуть знаходитись у не робочому, або ж обмеженому режимі. Що ж до 5-го лютого — банки працювати будуть, але не в звичайному стандартному режимі, а у закритому, тобто будуть здійснювати підготовку до здійснення діяльності у новому підзвітному році.

7-е січня як державне свято також буде вихідним днем. 6-го та 8- го січня планується повноцінна робота фінансової системи. Що до діяльності комерційних банківських установ – їхня робота буде залежати виключно від керівного складу установ. Тобто чи буде працювати комерційний банк у період 1-5 січня вирішуватиме керівництво. Як що ж комерційний банк вирішить проводити свою діяльність у цей період, то курси іноземних валют та вартість дорогоцінних металів будуть братись за 29-е грудня, тобто за останній день роботи Національного Банку.

Комерційні банки обіцяють, що банкомати будуть працювати у повному обсязі, але це навряд чи допоможе уникнути черг серед користувачів послуг банків для зняття готівки.

То ж практичним людям радимо завчасно подумати над питанням зняття готівки та виконання інших фінансових операцій розгрузивши тим самим банківську систему у святкові дні. Завдяки чому ви зможете комфортніше почуватись у дні свят зекономивши свій особистий час та нерви.

Крім вищезазначеного варто також подбати завчасно про передплату на деякі види послуг, серед яких користування мобільним зв’язком та мережею інтернет. Адже як відомо у святкові дні кількість людей які активно користуються цими послугами зростає і це призводить до перевантаження мобільних мереж.

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*