01.03.2014

Претенденти на посаду голови Львівської ОДА

27 лютого, спілкуючись із журналістами Гал-інфо, керівник аналітичної групи «Реальна політика» Олександр Антонюк наголосив на тому, що Львівську ОДА має очолювати людина, яка добре розуміє принципи економіки, така, як Микола Кміть, який очолював ОДА до цього часу. Але схоже на те, що кандидатів цього разу будуть обирати між партійцями та управлінцями. Однак аналітик зазначив, що не слід очікувати згоди Миколи Кміля на таку пропозицію. Враховуючи партійну та політичну кон’юктуру, такої пропозиції йому можуть і не надати.

Також Олександр Антонюк наголосив на тому, що існує варіант намагання політичною партією «Свобода» усіма методами просувати на цю посаду своїх людей, збираючи таким чином власний парламент і усуваючи з нього того, хто не становить для них користі, наприклад, Юрія Михальчишина. Кандидатуру на посаду голови львівської ОДА Ірини Сех зараз активно обговорюють в ОДА. Вважають, що скоріше за усе саме вона очолить львівську облдержадміністрацію. Але один юридичний момент може стати цьому на перешкоді. Враховуючи те, що країна повернулася до Конституції 2004 року, Ірина Сех буде вимушена скласти депутатський мандат, а довибори провести не можна. Зараз такий крок можна назвати необачним, оскільки таким чином фракція втратить одного з депутатів, а кожний голос нині на вагу золота.

Олександр Антонюк вважає нелогічним призначати на подібні посади депутатів-мажоритарників. Він припускає, що ще однією реальною кандидатурою може бути Олег Данькевич, — колишній голова Львівської ОДА. Не менш популярною можна назвати кандидатуру першого заступника голови Львівської облради Василя Пісного, але виникає питання, чи зможе він пройти люстрацію, маючи деякий попередній досвід. Керівник аналітичної групи додав, що головним завдання для нового керівника ОДА буде вміння співпрацювати з урядом, оскільки країна поки що не має президента. Також він вважає, що очолювати Львівську ОДА буде саме виходець зі Лвову, а не представник інших областей України.

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*