15.01.2013

Понад тисячу дітей та педагогів з різних куточків України відвідали Львівщину на Різдво

В рамках Всеукраїнської акції «Святкуймо Різдво разом» Львівщину відвідали 920 учнів та 149 педагогів зі східних, центральних та південних областей України : Вінницької, Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Миколаївської, Одеської, Черкаської, Харківської, Херсонської областей, АР Крим, Києва, Кіровограду, Москви, Полтави, Рівного, Чернігова, а також з Госціно та Вроцлава (Республіка Польща). Та усі ці школярі прийняли участь у дитячо-юнацькому фестивалі «Різдвяні канікули».

Головною метою такої акції – є поглиблення взаєморозуміння, посилення партнерських зв’язків між шкільними, педагогічним колективами, з учнівською молоддю, мешканцями західних і східних областей України, покращення виховання на духовних, культурних, етнічних традиціях українського народу.

Під час проведення акції школярі проживали у галицьких родинах і туристсько-краєзнавчих центрах. Традиційно діти святкували у родинах Різдво, колядували з вертепом, взяли участь у Святій вечері та відвідали святкові богослужіння та Божественні Літургії у храмах області. Учнівські делегації ознайомилися з історією, культурою нашого краю, побували в театрах, музеях, галереях м. Львова та області. Також були організовані поїздки Львівщиною. Керівники учнівських делегацій від імені школярів, які виявили бажання на Різдво побувати у Галичині, висловили подяку голові Львівської обласної державної адміністрації Михайлу Костюку та міському голові Львова Андрію Садовому. Вони від імені дітей та їх батьків подякували за надану можливість відвідати Львівщину, побачити велич і красу галицької землі, та відчути справжній дух Різдва. Були створені усі умови для прийому та поселення школярів, пізнавально-розважальні програми організовані на вищому рівні. Наші діти повинні з’єднати культуру Сходу та Заходу України. Та висловили надію, що така Всеукраїнська акція «Святкуймо Різдво разом» і надалі єднатиме учнів з різних куточків України та стане щорічно традиційною.

В межах акції «Зустрінь Різдво в галицькій родині» з 10 до 13 січня Львівщину відвідали 18 учнів з малозабезпечених та багатодітних сімей, діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування з м. Маріуполя Донецької області.

Під час перебування у Львівській області маріупольські школярі ознайомились з українськими різдвяними традиціями галицьких сімей – вчили колядки та різдвяні вітання, мали змогу поспілкуватись із своїми ровесниками, ознайомилися з культурою та традиціями Галичини.

Маленькі гості відвідали гірськолижний курорт Славське, а також оглянули музеї, театри Львова та здійснили екскурсію центром міста на «Чудо-поїзді».

Під час проведення вищеназваної акції учні та педагоги проживали у галицьких родинах.

Важливу християнську місію в організації прийому дітей на Львівщині здійснювали освітяни, духовенство церков та громадськість.

Також програмою було передбачено організувати офіційні прийоми та зустрічі з представниками районних та міських органів місцевого самоврядування.

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*