24.01.2014

Поляки готуються приймати українських біженців

У зв’язку із останніми політичними подіями в нашій країні в ЗМІ розповсюджуються чути, що Польща вже готується до масового прийому українських біженців. Сусідня держава стане найпопулярнішою у тому випадку, якщо Євромайдан не принесе ніякого результату. Прикордонники уважно пильнують за тими подіями, котрі сьогодні відбуваються у Києві. Те ж саме роблять представники міського самоврядування прикордонних районів Польщі. Керівники цих територій вже почали обговорювати шляхи надання допомоги. Зокрема, біженцям в першу чергу потрібно надати житло та місце роботи.

Такий сценарій розвитку подій прогнозує і Ришард Адамський, котрий очолює поселення, яке межує зі Львівською областю. Посадовець навіть розглядує варіант розміщення людей у навчальних закладах. Керівництво Дорогуська, який є першим населеним пунктом у Польщі, якщо заїжджати з Волинської області, теж слідкують за подіями в Україні. Як зазначив Войцех Савва, він боїться далеко заглядати вперед. Але на сьогоднішній день українці підтримують контакт з поляками.

Варто зазначити, що в західній частині нашої країни є чимало людей, котрі досі не мають закордонних паспортів. У зв’язку з останніми подіями багато хто з них вже подав документи на оформлення. Але якщо людина не бажає чекати, то паспорт закордонний — зробити терміново у Києві можна всього за кілька днів. Звичайно, у такому разі доведеться сплатити трохи більше коштів, ніж у стандартному випадку, але час, як то кажуть, це гроші.

Надавати допомогу біженцям готові і юристи. Зокрема, якщо людина хоче залишитись у Польщі, то їй необхідно вирушити до Варшави, де є Окружна палата. Столичні спеціалісти готові надавати консультації громадянам України. Саме там вони дізнаються інформацію щодо проживання та отримання дозволу на роботу.

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*