26.03.2014

Польща добудує нафтопровід «Одеса-Броди»

Польща планує добудувати нафтопровід «Одеса-Броди», про що заявив Генрік Літвін — посол Польщі в Україні. За його словами, влада Польщі сподівається досягти цієї мети, не витрачаючи коштів із державного бюджету і сподівається лише на комерційну ініціативу. На даний момент Польща виражає готовність до повернення до проекту нафтопроводу «Одеса-Броди-Гданськ», але тільки за тією умовою, що буде мати гарантії поставок нафти у необхідному обсязі. Посол повідомив, що добудова ділянки нафтопроводу з української та польської сторони є необхідною умовою для подальшого його функціонування.

Юридичні підстави для цього будівництва зі сторони Польщі та України існують До інвестицій вже можна було б переходити, але економічних підстав для цього цим часом ще немає, оскільки є відсутніми гарантії, що нафта буде постачатися саме в необхідному обсязі та за відповідною ціною. Також він додав, що інвесторів знайти при таких умовах майже неможливо. Польща, за його словами, не забувають про проект нафтопроводу. В той момент, коли потрібні економічні умови для його реалізації будуть створені, Польща почне його втілення.

Хочемо нагадати, що ідея створення нафтопроводу «Одеса-Броди» виникла ще на самому початку 90-х років, але належного фінансування, необхідного для його реалізації, досі не отримали. Своїми силами Україна все ж таки добудувала нафтопровід у 2001 році, але використовувався він з того часу дуже мало. Критики та політологи стверджують, що шансів на реалізацію цього проекту немає ніяких, оскільки обсягів Каспійської нафти не вистачає для поставок по цьому маршруту. Причиною цьому деякі вважають протидію влади Росії, для якої не є вигідною поява каспійської нафти на ринку Європи.

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*