02.02.2013

Пивниці Львова зберігають таємниці з часів його заснування

Своєю історією та архітектурою підземелля Львова не менш цікаві, ніж Львів у цілому. Пивниці та підземелля лише частково на сьогоднішній день відкриті для відвідувачів. Але у планах є створення підземним Львовом єдиного маршруту, який буде сягати майже800 метрівсередмістям. Схожі проекти вже реалізовані за підтримки Європейського Союзу у польських містах, а також грант ЄС отримав і Львів.

У підземеллях Єзуїтського костелу вже сьогодні можна побачити давні поховання, середньовічні знаряддя тортур, залишки міських мурів. За припущенням науковців підземелля Домініканського монастиря, є першим ярусом княжого двору князя Лева. До Порохової вежі ведуть стіни і склепіння вузького тунелю, та є стінами споруди з княжих часів. Львівські торговці у підвалах аптеки-музею тримали «залізне вино» і різний крам, щоб у холоді довше зберігався. Також цікаво буде побувати і в підземеллях Преображенської церкви.

Для істориків, археологів, архітекторів підземелля Львову дуже цікаві. Тому що, у 1527 році Львів згорів. Те, що бачимо зараз назовні — це ренесансне місто. А ось готичний Львів – під землею.

Найкраще усього всі входи і виходи підземних переходів знали львівські злодії, через підземелля грабували крамниці та ховали награбоване. Але сьогодні ті переходи засипані, при реалізації проекту «Підземний Львів», доведеться розчищати і шукати сполучення.

Маршрут підземним Львовом має розпочинатись від вежі Корнякта, розповіді про давньоруський Львів. А далі вестиме ринковим кварталом, де збережена готична архітектура. Продовжиться підземеллями Ратуші, тягнутиметься під площею Ринок, пивницями кам’яниць, до єзуїтського монастиря, де колись були міська школа і лазня.

Цей проект «Підземне місто» розпочався наприкінці 2011 року. Василь Косів, заступник міського голови наголошує, що це унікальна можливість для міста, бо можна не лише показати Львів підземний, створити у приміщеннях музеї, проводити екскурсії, але й вивчити і дослідити підземелля, що цікавить науковців. На сьогодні реалізовано половину з проекту за грант Європейського Союзу, а це півмільйона євро, з яких 10% – дофінансування міста.

Міська влада, для того, щоб реалізувати туристичний проект «Підземне місто» буде залучати державний і міський бюджети та просити кошти у Європейського Союзу. Такий проект Польське місто Жешув реалізувало 17 років, мільйони євро було вкладено, але на сьогодні це найпопулярніший туристичний маршрут у місті. Найбільшою проблемою для реалізації цього проекту у Львові будуть конфлікти з мешканцями, якщо якась з пивниць, що входитиме у туристичний маршрут, є у приватній власності.

Спустившись між Високим і Низьким муром міста біля вежі Корнякта, кілька годин пройтись підземним Львовом, побачити Полтву і вийти біля оперного театру – наразі це тільки мрія і невідомо через скільки років вона повністю буде реалізована.

1 ком.

  1. Арматурщик

    Виявляється, під землею Львів не менш гарний, ніж над нею, наступного разу, коли буду у Львові, обов’язково походжу по вказаним місцям

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*