01.03.2013

Перспективи роботи сільськогосподарського комплексу області на 2013 рік

26 лютого на засідання колегії департаменту агропромислового розвитку Львівської обласної державної адміністрації обговорювали перспективи роботи сільськогосподарського комплексу області на 2013 рік. У засіданні прийняли участь Богдан Матолич — перший заступник голови облдержадміністрації, Іван Стефанишин — заступник директора ринку «Шувар», а також заступники голів райдержадміністрацій, начальники районних управлінь агропромислового розвитку, керівники обласних служб та інспекцій галузі.

Учасники колегії розглянули цілий ряд питань, зокрема приділили увагу підсумкам роботи агропромислового комплексу області у 2012 році, обговорили перспективи розвитку на 2013 рік, а також актуальні питання розвитку сільськогосподарської кооперації та стан підготовки до весняно-польових робіт.

Роман Верещинський в.о. директора департаменту, доповідаючи щодо роботи агропромислового комплексу області у 2012 році та перспектив на поточний рік, поряд з позитивними показниками розвитку агропромислового комплексу відмітив ряд проблемних питань, котрі у 2013 році потребують вирішення, зокрема залучення до сільськогосподарського виробництва ріллі, що не використовується, розвиток галузі молочного скотарства, створення робочих місць на селі.

Андрій Чопик -заступник директора департаменту агропромислового розвитку-начальник управління харчової і переробної промисловості, розвитку сільських територій, інвестицій та аграрного ринку доповів присутнім про першочергові завдання розвитку кооперації. Він поінформував присутніх про плани щодо надання фінансової підтримки за рахунок коштів обласного бюджету на створення матеріально-технічної бази кооперативів.

На засіданні учасники також розглянули матеріально-технічне забезпечення комплексу весняно-польових робіт в господарствах області. Ігор Вус — начальник відділу виробництва, маркетингу продукції рослинництва та технічного забезпечення зазначив, що матеріально-технічне забезпечення здійснюється відповідно до визначених планів і за темпами випереджує відповідний період 2012 року. Він також додав, що на сьогодні вже повністю підготовлено насіннєвий матеріал, відбувається накопичення мінеральних добрив, засобів захисту рослин, паливо-мастильних матеріалів, ремонт та налагодження техніки.

До обговорення важливих питань залучилася Марія Свідерко — старший науковий співробітник Інституту сільського господарства Львівщини, вона

засвідчила, що метеорологічні умови на Львівщині були сприятливими для перезимівлі озимих культур і за спостереженнями науковців інституту загибель рослин у посівах не перевищувала 2 %. За її словами, тепер важлива роль відводиться технологічним елементам догляду у весняний період. Вона також розповіла, що для правильного прийняття рішень сільгоспвиробниками в залежності від різних конкретних умов, котрі можуть скластися у цей період, Інститут сільського господарства Львівської області розробив та направив у радони області рекомендації щодо догляду за озимими колосовими та сівбою ярих зернових у господарствах Львівщини під урожай 2013 року.

Підсумовуючи результати роботи колегії, Богдан Матолич, наголосив на необхідності виваженого підходу до використання бюджетних коштів з метою їх спрямування на ті напрямки, які дадуть найбільший ефект. Він також відмітив, що основна роль влади у процесі виробництва сільськогосподарської продукції – це забезпечення товаровиробників методичними, освітницькими та управлінськими заходами.

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*