10.12.2013

Область розробляє перспективу подальшого будівництва сміттєпереробних заводів

Проблема переробки сміття роками обговорювалась на всіх рівнях у Львівському регіоні. Невирішених питань було достатньо: не вистачало потрібних коштів на будівництво об’єкту, громадські організації та влада не могли узгодити відповідну земельну ділянку, потім була паперова бюрократія. До того ж, місцеві жителі навідріз відмовлялись від того, щоб в Червонограді з’явився сміттєпереробний завод. Протягом декількох місяців проходили громадські слухання та велась роз’яснювальна робота. Поява такого підприємства була життєво необхідна для Львівської області, тим більше, що це не сміттєспалювальний завод, який набагато екологічно шкідливіший.
Наразі успішно працює перша та друга лінії. Мер Червонограда Ігор Чудійович повідомив, що у відповідних структурах облдержадміністрації іде підготовка до запуску третьої черги. Із трьох карт складування лише одна відповідає необхідним санітарним нормам. Якщо земля не буде захищена від попадання шкідливих речовин, а насосна станція не матиме відповідного технічного оснащення, то працювати об’єкт не зможе. Крім того, працюючі на заводі місцеві жителі вручну сортують побутові відходи, які поступають на лінію.
Окремо відбирається поліетилен, пластик, папір та скло, а за допомогою магніту вишукують металеві речі. Робочі місця людей повинні відповідати техніці безпеки та мати елементарні умови для більш-менш комфортної роботи. Першочерговим завданням стоїть зведення ангару, де потрібно розмістити прес для зменшення об’єму відсортованих відходів. Сміттєпереробний завод обслуговує Червоноград, Соснівку та селище Гірник. Губернатор області Олег Сало зауважив, що це перші заходи, направлені на вирішення проблеми твердих побутових відходів. Кінцевим результатом повинно бути будівництво в Сокальському районі підприємства по відпрацюванню цього сміття.
Для збудування таких об’єктів у Львівщини є всі необхідні ресурси. Можливо, виникнуть труднощі з будівельною технікою, але сьогодні це не проблема, адже можна взяти в аренду опалубки та інші габаритні машини. Брати устаткування у тимчасове користування в фінансовому плані значно вигідніше, ніж купувати його.

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*