05.02.2013

«Нове життя – нова якість охорони материнства і дитинства» -перші кроки з реалізації проекту

У Львівській області під головуванням Першого заступника Глави Адміністрації Президента України Ірини Акімової 1 лютого 2013 року відбулася відео-селекторна нарада, яка була присвячена вступу в активну фазу реалізації проекту «Нове життя – нова якість охорони материнства і дитинства». Щодо реалізації цього проекту в регіоні вже зроблені перші кроки. На нараді також прийняли участь заступник Міністра охорони здоров’я Олександр Толстанов, та Віктор Сірман — керівник Національного проекту «Нове життя –нова якість охорони материнства та дитинства», заступник голови – керівник апарату Львівської ОДА Іван Груник, в.о. директора Департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Середа, заступник директора Департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Ірина Микичак.

Ірина Акімова у ході проведення селекторної наради наголосила, що метою проекту є зниження материнської, перинатальної смертності, дитячої захворюваності шляхом структурної реорганізації системи надання медичної допомоги жінкам (під час вагітності та пологів), а також новонародженим дітям.

Віктор Сірман — керівник Національного проекту «Нове життя» –нова якість охорони материнства та дитинства» у своєму виступі зазначив, що при створенні медичного закладу III (найвищого рівня перинатальної допомоги) слід врахувати, що 75% коштів буде виділено з державного бюджету, а 25% – з обласного.

Водночас Іван Груник — заступник голови, керівник апарату облдержадміністрації розповів, що на Львівщині вже зроблені перші кроки на шляху до реалізації проекту. Орієнтовна вартість проведення реконструкції Львівського перинатального центру, на базі якого заплановано створити сучасний лабораторно-діагностичний блок, центр телемедичних технологій та інформаційно-тренінговий центр, за попередніми розрахунками, становить 56 млн. грн., вартість дооснащення сучасним медичним обладнанням -16 млн. грн.

І. Груник відзначив, що вже у перинатальному центрі утеплено фасад гінекологічного відділення, замінено вікна, встановлено шатровий дах. В майбутньому планується розширення відділення неонатального догляду недоношених дітей, операційно-анестезіологічного блоку, дорослого та дитячого реанімаційних відділень.

А також було важливо наголошено, що це питання перебуває на особистому контролі голови ЛОДА Михайла Костюка. Керівник області вже підписав Розпорядження щодо реалізації національного проекту «Нове життя».

 

 

 

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*