30.03.2013

«Нерест-2013» стартує з 1 квітня

Про щорічну операцію «Нерест-2013» повідомила Державна екологічна інспекція України. В рамках цієї операції посилюється державний нагляд за станом охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів під час заборони на лов риби й інших водних живих ресурсів у рибогосподарських водних об’єктах України. Також посилено охоронятимуть рибу на Львівщині у квітні, травні та червні.

Головним державним інспекторам з охорони навколишнього природного середовища Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя, Чорного й Азовського морів задля успішного проведення операції «Нерест-2013» доручили розробити та погодити з органами МВС України плани заходів з охорони водних живих ресурсів. Також спільно з органами МВС і територіальним органами рибоохорони на цей період створюють оперативні групи із залученням громадськості та представниками ЗМІ для боротьби з браконьєрством. Групи забезпечуватимуть необхідними транспортними та плавучими засобами, паливно-мастильними матеріалами, форменим одягом і спеціальними засобами самооборони.

На Львівщині місяцями охорони нерестуючої риби оголошено квітень, травень і червень. Про це повідомило управління охорони використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства у Львівській області. На території області в цей період заборонено будь-яке рибальство, а також вилов раків у такі терміни: з 1 квітня по 10 червня — в басейні р. Дністер; з 1 квітня по 20 травня — в басейнах рік Західний Буг, Прип’ять, Вісла; з 1 квітня по 10 червня — у всіх водосховищах, технічних водоймах; з 1 квітня по 30 червня -в придаткових системах водойм (протоки, гирла, стариці, меліоративні канали, розливи водойм, які тимчасово заповнюються водою в період весняної повені);

За винятком, дозволено любительське рибальство: р. Дністер – на лівому березі в межах міста Самбір; між селами Дем’янка-Надністрянська Жидачівського району та Підгірці Миколаївського району по обидва боки; від автомобільного моста с. Заліски вгору по течії на відстань до500 мпо лівому березі (Жидачівський район); р. Стрий – на лівому березі в межах м. Стрий; м. Жидачів – від автомобільного моста вверх по течії по обидва боки до межі м. Жидачів; р. Західний Буг – з обох берегів від межі с. Стриганка до межі с. Городище, від межі м. Червонограда до межі с. Конотопи, від с. Ульвівок до межі с. Пісочне (Сокальський район). Водосховище «Завадівське» – вздовж бетонної дамби (Яворівський район). Водосховище «Прилбичі» – з бетонної дамби, а також на відстані500 мпо правому березі і на відстані1500 мпо лівому березі від бетонної дамби. Водосховище «Терновиця» – по правому березі на відстань до700 мта по лівому на відстань до500 мвід водозливної споруди. Водосховище «Добротвір» – на лівому березі за течією р. Західний Буг від 500-метрової зони садкового господарства («ЦМК рибдільниця Добротвір») до 500-метрової зони греблі Добротвірської ТЕС. Водосховище «Віжомля» – вздовж берегової зони від с. Віжомля (Яворівський район). Водосховище «Гамаліївка» – по береговій лінії від с. Гамаліївка в межах від гідротехнічних споруд ТЕЦ-2 до закінчення бетонного покриття.

У всіх інших водоймах і частинах водойм, відсутніх у переліку, рибальство заборонено.

Вилов риби в нерестовий період дозволено всім громадянам однією поплавковою або донною вудкою з одним гачком і спінінгом і тільки з берега.

Протягом нерестового періоду заборонено проводити в рибогосподарських водних об’єктах і в прибережних захисних смугах днопоглиблювальні, вибухові, бурові роботи, видобуток гравію та піщано-гравійної суміші, трелювання лісу, а також заборонено пересування будь-яких плавзасобів, окрім суден спеціально уповноважених органів, які здійснюють охорону водних біоресурсів і в разі надзвичайної потреби.

Державна екологічна інспекція України закликає громадян України, особливо рибалок, не залишатися байдужими до фактів порушення природоохоронного законодавства, дотримуватися правил рибальства й не допускати лову в період нересту.

Грубе порушення правил рибальства із застосуванням заборонених знарядь лову, згідно зі статтею 85 КУпАП, тягне за собою накладання штрафу на громадян від двадцяти до сорока неоподаткованих мінімумів доходів громадян з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення.

 

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*