19.01.2013

Недуга, з якою не поколядуєш

Напередодні Нового року й Різдва, раптово, як сніг на голову, звалилася на голову 21-річного львів’янина Івана недуга, яка змусила добряче понервувати і юнака, і його батьків

Іван — є студентом одного з львівських вищих навчальних закладів. Займається спортом з самого дитинства, особливо захоплюється футболом, шкідливих звичок не має, намагається нормально харчуватися, гарно відпочивати. Все це забезпечило юнакові відмінне здоров’я, він рідко  хворів на грип чи ГРВІ, в нього не було жодних вроджених патологій. Та одного дня хлопець відчув, що у нього поболює нога нижче коліна. Спочатку він не звернув на це особливої уваги, думав, це скоро пройде. Але все склалося як раз не так , як хотілося: біль щоразу посилювався, згодом став нестерпним, нога набрякла, у місці пульсуючого болю виникла величезна гематома. Тож Івана терміново доправили у відділення судинної хірургії Львівської обласної клінічної лікарні.

Результат ультразвукового обстеження показав, що у хлопця порвалася судина, а довкола неї утворилося багато тромбів. Поряд виднілася кістка, якої там не мало би бути, і ще є якісь незрозумілого походження тканини.  Але що це за утвір і чому він кровить та болить, медикам було незрозуміло. Тому, задля того, щоб отримати більш чіткішу картину, Івана відправили на комп’ютерну та магнітно-резонансну томографію.  На якій діагности побачили, що в коліні є утвір, який нагадує пухлину, та яка заповнена невідомими масами, і що є якийсь відросток з кістки, завдовжки приблизно п’ять сантиметрів. Лікарі поставили висновок, що у юнака пухлина або аневризма.

Ігор Кобза – професор,відомий судинний хірург, стверджує, що розірвання аневризми частіше трапляється у старших людей. У молодому віці аневризма – є більш казуїстикою та може виникнути хіба що тільки після отриманої травми. А Іван запевняв лікарів, що за останні три-п’ять років не було жодних травм. Їх принаймні він не пам’ятає. Також у Івана не було і вродженої патології судин, інші судини були здорові. Невже таки це є пухлина? Так — звідки?

Івана у терміновому порядку готували до операції, бо вона була невідворотною. До проведення операції, судинний хірург Ігор Кобза, запросив свого колегу, професора, завідувача кафедри онкології Львівського національного медуніверситету Тараса Фецича. Як тільки хірурги дісталися до проблемного місця, стало зрозуміло: це не пухлина. Лікарі полегшено зітхнули: з рештою вони дадуть собі раду.

В Івана таки була розірвана аневризма, але яка утворилася у дуже дивний спосіб. З кістки незрозуміло чому почав відростати остеофіт, це відросток, що спочатку придавлював судину, призвів до утворення аневризми (це розширення судини більш ніж на 50%), яка врешті потім розірвалася.

Вже після проведення операції лікарі засіли за медичну літературу та в мережу інтернет. Їм було цікаво, чи були у світі схожі випадки. За останні сім років нічого подібного не було. Але питання досі не дає спокою: чому з кістки несподівано почав рости відросток?

Професор Ігор Кобза схиляється до думки, що в Івана таки мусила бути травма ноги. Бо хлопець займається футболом, та міг отримати незначну травму і забути про неї, а через деякий час вона несподівано дала про себе знати.

На щастя, всі страхи і небезпеки вже позаду. На Різдво Іван з друзями спокійно колядуватиме, а потім зможе грати знову у футбол.

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*