25.02.2015

Не спалюйте сухі залишки

У Львівській міській раді застерігають, що при спалюванні сухої трави можливі масштабні пожежі

Останніми днями було зафіксовано декілька випадків спалювання сухої трави на території обласного центру.

За словами екологів при спалюванні сухих залишків повітря забруднюється, наповнюється пилом, окисом азоту, важкими металами, низкою канцерогенних сполук, діоксинами. Останні є найотрутнішими для людей.

Під час горіння сухих залишків може зайнятись сміття, яке знаходиться рядом. Це можуть бути і поліетиленові пакети, які містять в собі отруйні речовини. Сполуки, які виділяються при їхньому горінні можуть спричинити кашель чи задуху. У щільному чорному димі містяться канцерогенні поліциклічні вуглеводні. Якщо спалюють гуму, то крім вищеописаних сполук виділяється і канцерогенна сажа, оксид сірки. Вони можуть стати причиною респіраторних захворювань. Таке повітря особливо небезпечне для людей із бронхіальними астмами, котрі часто хворіють ринітами, тонзилітами та бронхітами.

Крім поганого впливу на людське здоров’я отруйні речовини шкодять і ґрунтовому покриві. Вони призводять до вигорання рослинних залишків, до гибелі ґрунтоутворюючих мікроорганізмів, корисних комах.

Спалювання сухих залишків може спричинити і виникнення пожежі а сусідні ділянки. Внаслідок цього можуть постраждати дикі рослини та тварини. Густий дим може спричинити смог, зависаючи у повітрі. Це погіршує видимість на дорозі та може спровокувати різні ДТП.

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*