23.01.2013

Насувається епідемія грипу

На сьогоднішній день у Львівській області немає стрімкого зростання захворюваності на грип, але вже найближчим часом ситуація може суттєво погіршитися.

За словами лікарів, не такий страшний той грип, як легковажне ставлення до нього населення. Значна кількість українців не ставиться до ГРВІ та грипу як до серйозного захворювання. Адже, якщо хвороба все — таки звалить із ніг, ну полежиш у ліжку три-пʼять днів, попʼєш таблеток і вже можна знову ставати у стрій. Але за таку значну легковажність можна серйозно поплатитися, іноді навіть життям. Наразі у сусідній Польщі, де грип уже на широку міць володарює (вірус цієї хвороби А Н1/N1), який ще у народі називають просто «свинячим», вже забрав з життя п’ятьох осіб. Через епідемію грипу, яку  оголосили і в США, де ця недуга вже забрала життя 18 дітей. Там забили вже у сполох та об’явили надзвичайний стан.

У Києві наразі вже виявлений один випадок «свинячого» грипу, але, на щастя, він не став фатальний. Із запаленням легенів у реанімації Львівської обласної інфекційної лікарні нині перебуває один чоловік. Але що саме його спровокувало чи ГРВІ, чи «свинячий» грип – поки ще не відомо, бо зі столиці ще не надійшли результати аналізів.

Головний епідеміолог Львівської області Наталія Тімко доповідає, що основне  збільшення захворюваності на ГРВІ та грип почнеться через тиждень, адже канікули завершилися і діти пішли в школу, працівники після свят вийшли на роботу. Наскільки стрімким буде це зростання, залежатиме від погодних умов: морозна погода сповільнить його, а ось тепла, навпаки, прискорить розповсюдження цієї недуги.

Цього року, за прогнозами,  в нашій країні будуть поширюватися три штами вірусу грипу: «Каліфорнія», «Вікторія» і «Вісконсін». Варто зазначити, що два останні циркулювали на нашій території шість-сім років тому, а отже, імунітету до них населення вже немає.

Найкращим методом захисту від грипу, за даними ВООЗ, є вакцинація.

Щеплення запобігає не лише захворюванню, а й виникненню ускладнень, серед яких — пневмонії різної важкості, менінгіти, отити, загострення хронічних хвороб. У найскладніших випадках від грипу можна померти — щороку медики фіксують у середньому півмільйона смертей.

В Україні офіційно дозволено використовувати чотири види вакцини від грипу: «Ваксигрип» (виробництва «Санофі Пастер С.А.», Франція), «Інтанза*15»/«Інтанза*9» (виробництва «Санофі Пастер С.А.», Франція), «Флюарикс™» (виробництва GlaxoSmithKline Biologicals Branch of SmithKline Beecham Pharma GmbH & Co.KG, Німеччина) й «ІНФЛУВАК®» (виробництва Abbott Biologicals BV, Нідерланди). Всі вони мають міжнародну якість.

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*